Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Робота над основним текстом курсової роботи



Для розкриття змісту теми потрібно мати уявлення про значення кожної логічної частини курсової роботи – вступ у, основної частини і висновків.

Курсова робота розпочинається зі вступу, де обґрунтовується актуальність теми, ступінь її розробленості у педагогічній науці, вказуються основні публікації за даною темою, формулюються мета і завдання роботи, визначається об’єкт і предмет дослідження. Варто підкреслити, що обґрунтування актуальності роботи не повинно бути багатослівним. Головне – указати суть проблеми, із чого і випливає актуальність теми. Уміння сформулювати наукову проблему свідчить про уміння виділити головне.

Правильне визначення мети роботи дасть змогу студенту виділити в ній основний напрямок дослідження, упорядкувати пошук і аналіз матеріалу, підвищити якість роботи, уникнути загальних міркувань, повторів, дублювань тощо.

Приклади формулювання об'єкта і предмета курсової роботи:

Ø Тема курсової роботи: "Дидактичні ігри як засіб активізації пізнавальної діяльності молодших школярів на уроках"

Об'єкт дослідження – навчально-пізнавальна діяльність учнів початкової школи

Предмет дослідження – дидактична гра як засіб розвитку пізнавальної активності молодших школярів на уроках

Ø Тема курсової роботи: "Екологічне виховання учнів у сучасній середній школі""

Об'єкт дослідження – процес екологічного виховання школярів

Предмет дослідження – педагогічні умови ефективності екологічного виховання школярів

Предмет конкретизується в меті і завданнях дослідження, які виступають характеристиками науково-дослідної діяльності. Формулюючи мету, дослідник з'ясовує, якого кінцевого результату прагне і яким його бачить.

Приклади формулювання мети і завдань курсової роботи:

Ø Тема курсової роботи: "Дидактичні ігри як засіб активізації пізнавальної діяльності молодших школярів на уроках"

Мета дослідження – теоретично обґрунтувати вплив гри на активізацію пізнавальної діяльності учнів.

Завдання дослідження:

1. Теоретично обґрунтувати психолого-педагогічні основи гри та основні функції в процесі навчання

2. Розкрити вплив гри на розвиток пізнавальної активності школярів

3. Систематизувати ігри, спрямовані на розвиток пізнавальної активності молодших школярів.

Ø Тема курсової роботи: "Екологічне виховання учнів у сучасній середній школі""

Мета дослідження – висвітлення особливостей екологічного виховання школярів на сучасному етапі розвитку загальноосвітньої школи.

Завдання дослідження:

1. розкрити концептуальні засади основних завдань екологічного виховання учнівської молоді в сучасних умовах розвитку суспільства

2. з'ясувати сутність, цілі, методи та форми екологічного виховання школярів;

3. вивчити передовий досвід роботи вчителів з екологічного виховання учнів

Завдання повинні також конкретизувати основну мету роботи; їх визначення відповідає назвам основних розділів роботи.

За обсягом вступ не повинен перевищувати 3-4 сторінки друкованого тексту або 5-8 сторінок рукописного тексту. Вступ не поділяється на підрозділи.

В основній частині згідно плану розкривається суть вибраної теми. Вона може складатися з двох або більше основних розділів і підрозділів (загальний обсяг 20-25 сторінок). Кожен розділ закінчується короткими висновками, що повинні бути обґрунтованими, самостійними, грамотно викладеними. В основній частині докладно, в логічній послідовності аналізують всі питання плану з приведенням відповідної аргументації. Студенту необхідно показати свої знання з проблеми дослідження: як ця проблема висвітлюється в психолого-педагогічній, методичній літературі, вказати авторів, хто досліджував дану проблему, необхідно використати передовий досвід. Студент повинен правильно розуміти, тлумачити прочитане, вибирати важливе і використовувати його у переробленому вигляді, самостійно формулювати свої думки, не допускати повторень, стежити за тим, щоб у роботі не було протиріч між окремими положеннями, фактичним матеріалом, який використовується.

Необхідно наголосити на логічному переході від одного питання до іншого, послідовність аналізу, взаємозв’язок положень теми.

У заключній частині слід зробити висновки, які пишуться на основі результатів виконаних досліджень, встановлюється роль і місце досягнутих результатів у розв’язанні науково-методичної проблеми та вказується на виконання мети і завдань курсової роботи, подаються рекомендації, вказується на подальшу розробку даної теми в процесі написання бакалаврської, дипломної чи магістерської роботи.

У висновках містяться короткі узагальнення і пропозиції, що повинні бути чітко сформульовані, мати закінчену форму. Висновки повинні випливати із суті роботи і міркування студента, а також містити те нове, до дослідив автор роботи.

Робота не повинна носити абстрактного характеру. Міркування автора роботи, висновки і узагальнення повинні будуватись на конкретному аналізі фактичного матеріалу. Слід також уникати безсистемного нагромадження фактів без достатнього їх аналізу та узагальнення.

Кращою вважається курсова робота, в якій подається власна точка зору, думка її автора.

Важливе значення має кваліфікований літературний виклад основних питань теми, високий рівень мовної і стилістичної культури, охайне оформлення.

Отже, рекомендується наступна структура курсової роботи:

1. Титульна сторінка (див. додаток Б).

2. Зміст курсової роботи, де зазначають заголовки розділів, підрозділів, сторінки, на яких вони розміщені (див. додаток В).

3. Вступ, де розкриваються актуальність і практична значущість вибраної теми, мета і основні завдання, предмет і об’єкт дослідження, структура курсової роботи, вказуються першоджерела інформації.

4. Основна частина, що складається з двох або більше основних розділів, які у свою чергу, можуть поділятись на два-три підрозділи і за змістом повинні відповідати темі, підпорядковуватись основній меті і завданням, бути органічно взаємозв’язаними, мати приблизно однаковий обсяг.

5. Висновки згідно завдань курсової роботи, з викладом можливого прогнозу діяльності об’єкта досліджень у перспективі.

6. Список використаних джерел.

7. Додатки, до яких включають допоміжні матеріали (ілюстрації, схеми, сценарії, розробки уроків тощо). Кожний додаток починають з нової сторінки і нумерують так: Додаток А, Додаток Б і т.д. Посилатись на додатки в основній частині обов’язково.





Дата публикования: 2015-04-10; Прочитано: 483 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...