Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Хід виконання роботи. 1. Визначення теплоємності калориметра



1. Визначення теплоємності калориметра

Як калориметр використовується поліетиленовий стакан, який частково теплоізольований від довкілля. Схему калориметра наведено на рис. 1.

Для визначення теплоємності калориметра на технічних терезах зважують поліетиленовий стакан та скляну паличку. Відміряють мірним циліндром 200 мл дистильованої води та виливають її в стакан. Підвішують термометр, відмічають глибину його занурення у воду і за допомогою мірного циліндра визначають об’єм витісненої води, який дорівнює об’єму зануреної частини термометра.

Результати вимірів записують у таблицю 1.1.

   

Таблиця 1.1 – Маси складових частин калориметра та питомі теплоємності матеріалів

Складові частини калориметра Поліетиленовий стакан Скляна паличка Вода Об’єм зануреної частини термометра
Маса складової частини g, г       ___ см 3
Питомі теплоємності матеріалів, 2,3 0,79 4,18 1,9

2. Визначення інтегральної теплоти розчинення солі

На технічних терезах зважують 5 г розтертої в ступці солі: NaCl, KCl, KBr, KNO 3, NH 4 Cl, NH 4 NO 3 (за вказівкою викладача).

Зміну температури внаслідок процесу розчинення визначають таким чином. При перемішуванні води в склянці декілька разів вимірюють температуру через рівні проміжки часу (15 с) поки не отримають три однакових значення (t 1). Після цього у воду всипають сіль і енергійно перемішують розчин до повного розчинення солі, продовжуючи виміри температури до того часу, поки не отримають три однакові значення температури розчину (t 2). Виміряні температури записують у таблицю 1.2.

Таблиця 1.2 – Зміна температури в процесі розчинення кристалічної речовини

τ, с               ...
t, 0С                




Дата публикования: 2015-04-10; Прочитано: 274 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...