Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Теплова ізоляція



Теплова ізоляція застосовується для зниження температури поверхні апаратів і трубопроводів, зменшення ними втрат тепла у навколишнє середовище.

Теплоізоляційні матеріали повинні мати: низький коефіцієнт теплопровідності, невелику щільність, високу термостійкість, низьку гігроскопічність; бути біостійкими, нешкідливими і відзначатися корозійною активністю. Крім цього, бути недорогими і зручними при монтажу. У теплових апаратах доцільно використовувати теплоізо­ляційні конструкції з різних матеріалів у поєднанні з повітряними прошарками малої товщини.

Теплоізоляційні матеріали залежно від коефіцієнта теплопро­відності поділяються на чотири класи:

Клас А - з коефіцієнтом теплопровідності від 0,08 Вт/(м-°С)

Клас Б - від 0,08 до 0,12 Вт/(м-°С)

Клас В.- від 0,12 до 0,17 Вт/(м-°С)

Клас Г - від 0,17 до 0,21 Вт/(м-°С)

За структурою і формою теплоізоляційні матеріали кожного класу поділяються на дві основні групи: 1) сипкі - засипки, набивки і 2) штучні, що мають форму листів, плит, цегли тощо.

Щільність р, коефіцієнт теплопровідності Я, теплоємність с і коефіцієнт температуропровідності а різних матеріалів наведені у табл. 2.2.

Таблиця 2.2

Ізоляційний матеріал Щільність, кг/м2 Коефіцієнт теплопровідності залежно від середньої температури ізоляції, Вт/(м-К) Допустима температура застосування, °С
Альфоль гофрована 20-40 0,052+0,00014  
Азбест   0,106+0,00019  
Азбокартон   0,157+0,00014  
Мінеральна вата 150+400 0,041+0,00017  
Скловолокно (мати) 120+200 0,040+0,0003  
Шамотна цегла   0,84+0,0006  
Піношамот   0,28+0,0002  

При виборі товщини шару ізоляції потрібно керуватися еконо­мічною доцільністю: збільшення шару ізоляції здорожує її, але водночас зменшує теплові втрати, тобто знижує експлуатаційні витрати підприємства.

На практиці застосовується ізоляція товщиною від ЗО до 100 мм залежно від способу обігрівання апарата і температури поверхні стінок. Для ізоляції стінок теплових апаратів використовуються різні матеріали (альфоль гофрована, перліт та ін.) у різних поєднаннях. Температура поверхні ізольованих стінок апарата не повинна пере­вищувати температури навколишнього повітря більш ніж на 40-50°С. Передача тепла ізоляційними матеріалами, які є твердою масою з повітряними порами, здійснюється не лише завдяки теплопро­відності, але також конвекції та випромінюванню. При збільшенні розмірів пор дія конвективних струмів збільшується, внаслідок чого інтенсифікується передача тепла. Крім того, в пористих матеріалах вагоме значення має передача тепла випромінюванням. Тому величи­на коефіцієнта теплопровідності таких матеріалів приймається умовно, у цьому випадку використовують так званий еквівалентний коефіцієнт теплопровідності, що враховує, крім теплопровідності, конвекцію і випромінювання.

Товщина шару ізоляції гарячих поверхонь теплових апаратів і паропроводів вибирається на основі техніко-економічних розрахунків.

Розрахунок товщини ізоляції теплових апаратів підприємств ресторанного господарства може бути виконаний за температурою на її поверхні, враховуючи те, що ізольована поверхня має вигляд

плоскої стінки (рис. 2.4).

Якщо стінка, що ізолюється, омивається зовні апарата середо­вищем, що має великий коефі­цієнт теплопередачі, наприклад насиченою парою або водою, то температура цієї стінки t\ може бути з достатньою точністю прийнята рівною температурі цього середовища /ср. Тепловий потік, що спрямовується від нагрівального середовища через ізольовану поверхню назовні, тобто до навколишнього середо­вища, буде

Рис. 2.4. До розрахунку ізоляції

де F - ізольована поверхня, м2. Товщина ізоляції, м, визначається з таких відношень:

де а - коефіцієнт тепловіддачі, Вт/м2-К;

Я- коефіцієнт теплопровідності матеріалу, Вт/м-К.

Коефіцієнт тепловіддачі а від стінки у навколишнє середовище визначають з імперичної формули, Вт/м -К





Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 899 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...