Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Техніка кінцевої зупинки кровотечі при пошкодженні щелепно-лицевої ділянки методом прошивання судини у рані



Матеріальне забезпечення: гачки Фарабефа, хірургічний та анатомічний пінцети, марлеві серветки хірургічні великі, марлеві шарики, кровоспинні затискачі, голкотримач, хірургічна голка середня або велика колючо-ріжуча, шовк хірургічний (№3/0, №4/0) у вигляді відрізків довжиною 15-20 см, ножиці медичні.

Вимоги до лікаря:

Хворий лежить на операційному столі або напівлежить у кріслі. Лікар розміщується з права та попереду від постраждалого. Помічник лікаря забезпечує огляд рани за допомогою гачків Фарабефа та тимчасову зупинку кровотечі шляхом притискання судини до кісток. Методика проведення:

  1. Лікар розводить краї рани та ретельно оглядає рану за допомогою гачків Фарабефа та анатомічного пінцета, видаляє вільно розташовані сторонні тіла, визначає судини, що кровоточать.
  2. Кровоспинними затискачами типа москіт, Мікулича або Пеан лікар затискає судини, що кровоточать, вище місця пошкодження їх стінок разом з шаром м'яких тканин.
  3. Марлевими шариками або серветками помічник лікаря видаляє з рани згустки крови та вільну кров.
  4. Лікар за допомогою голкотримача проколює голкою з шовним матеріалом м'які тканини, що оточують судину, вище місця фіксації кровоспинного затискача та здійснює викол голки таким чином, щоб кровоносна судина опинилась у товщі прилеглих м'яких тканин.
  5. Лікар зав'язує пальцями обох рук під натягом нитки або голкотримачем шовкову лігатуру подвійним вузлом, та міцно затягує його на масиві м'яких тканин, що оточують цю судину.
  6. Далі під натягом нитки лікар зав'язує одинарний вузол, при цьому помічник лікаря фіксує перший вузол пінцетом.
  7. Лікар знімає кровоспинний затискач з судини, що кровоточила, та, переконавшись у відсутності ознак кровотечі, зав'язує зворотній вузол для запобігання розв'язування шовного матеріалу у рані.
  8. Перев'язану судину лікар відводить у рані декілька назовні та помічник лікаря хірургічними ножицями зрізає кінці шовкової лігатури над останнім вузлом під контролем ока:
  9. При кровотечі з декількох судин їх прошивають по черзі після накладання кровоспинного затискача. У разі множинних пошкоджень стінки однієї судини лікар декілька разів прошиває голкою з шовним матеріалом шар м'яких тканин, що оточують судину, після чого накладає вузли.




Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 595 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...