Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Тема 7 Ремонт метало ріжучого обладнання



Питання:

1. Особливості ремонту механізмів і деталей метало ріжучого обладнання

2. Технічна діагностика верстатів і способи усунення несправностей

3. Збірка механізмів метало ріжучого обладнання

4. Загальна збірка верстатів.

1. Особливості ремонту механізмів і деталей метало ріжучого обладнання.

В процесі ремонту верстатів поряд із відновлюванням дієздатності механізмів, підвищенням довговічності деталей та складальних одиниць, основна увага приділяється відновленню точності роботи верстату, який ремонтується. Тому технологічний процес ремонту верстатів розроблюється, головним чином, для виконання більш складних задач.

Значна частина механізмів і деталей верстаків ремонтується і діагностується однаковими чи схожими методами. В якості зразку методу діагностики та ремонту, можна роздивитися технологічний процес ремонту найбільш розповсюдженого типу верстатів токарно-гвинторізного.

Щоб визначити, який ремонт необхідний даному верстату, необхідно знати ступінь зношеності його деталей і, першу чергу, базової складальної одиниці - станини.

Методи відновлення направляючої станини токарного верстата були освячені в темі №5, питання, стр. 58

В процесі ремонту передньої бабки і коробки швидкостей особу увагу приділяють ремонту шпинделя, його підшипникам, корпусу бабки, муфтам, зубчастим передачам, валам та інш.

Шпиндель, з розміщеними на ньому деталями, є одною з основних складальних одиниць, від точності та плавності обертання якого залежить якість обробки деталей на верстаті.

Ремонт супорту зазвичай полягає у пригонці площин, спряжених з напрямними станинами верстату, каретки, круговими та верхніми напрямними супорта.

При ремонті фартуху відновлюють спрацьовані деталі: ходовий гвинт і валик, підшипники і втулки. Найбільш трудомістка робота є досягнення якісного з'єднання ходового гвинта і валика з опорними кронштейнами, коробкою подач і фартушком, оскільки при ремонті станин і супорту змінюється відстань від поверхні направляючої станини до вісі ходового гвинта.

Практика показує, що проведення ремонту станків по єдиному типовому технологічному процесу забезпечує строгу послідовність виконання ремоггтних операцій, що забезпечує підвищення якості і відпадає необхідність повторної розбори та пригінок деталей.

Проведення ремонту по єдиній типовій технології з використанням спеціальних вимірювальних пристроїв, використання пластмасових компаундів, відновлення та зміцнення зношених деталей передовими механізмами, знижує трудомісткість обробки, вартість ремонту, а в кінцевому, підвищує якість, ремонту.





Дата публикования: 2015-02-17; Прочитано: 248 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...