Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Порядок виконання роботи. Циліндричну посудину зважують і заповнюють приготовленою розчиновою сумішшю з деяким надлишком, який утримується насадкою



Циліндричну посудину зважують і заповнюють приготовленою розчиновою сумішшю з деяким надлишком, який утримується насадкою. Після цього суміш ущільнюють 25 натисканнями стального стрижня та струшують посудину 5...6 разів легким постукуванням об стіл. Потім знімають насадку, зрізають надлишок суміші врівень з краями посудини і зважують посудину разом із сумішшю.

Середню густину розчинової суміші у кг/ м3 визначають за формулою

,

де m 1 та m 2 – маса порожньої посудини та посудини з розчиновою
сумішшю, кг; V – об’єм посудини, м3.

Величину середньої густини розчинової суміші розраховують як середнє арифметичне результатів двох випробувань з точністю до 10 кг/м3. Результати випробувань заносять до таблиці 7.4.

Висновок повинен містити результати порівняння отриманих даних з довідковими даними.

Таблиця 7.4

Визначення середньої густини розчинової суміші

№ дос-ліду Маса, кг Об’єм посуди-ни, V, м3 Середня густина, , кг/м3
порожньої посудини, m 1 посудини з розчиновою сумішшю, m 2 розчинової суміші, m 2 m 1 проби розчинової суміші середнє арифме-тичне
             
           

7.3. Визначення границі міцності при стиску і марки будівельного розчину

Матеріал: свіжоприготовлена розчинова суміш рухомістю менше
5 см.

Прилади: розкривні тригніздові форми зі сталі з піддоном, шпатель, металева лінійка, гідравлічний прес.

Порядок виконання роботи

Міцність при стискубудівельних розчинів визначають на зразках-кубах з розміром ребра 70,7 мм у віці, встановленому стандартом або технічними умовами на даний вид будівельного розчину. На кожний строк випробувань виготовляють три зразки.

Зразки з розчинової суміші рухомістю до 5 см виготовляють у формах із піддоном рухомістю більше 5 см – у формах без піддона, що встановлюється на звичайну керамічну цеглу (вологість цегли не більше 2%, водопоглинання за масою – 10...15%), вкриту змоченим непроклеєним папером; форми заповнюють за один прийом з деяким надлишком і ущільнюють суміш 25 штикуваннями сталевим стрижнем діаметром 12 мм і довжиною 300 мм. Формування, зберігання та випробування зразків виконується згідно з існуючим стандартом.

Стандарт дозволяє визначати границю міцності будівельних розчинів при стиску випробуванням на згин та стиск зразків-балочок розмірами 4х4х16 см. Для цього виготовляють три зразки і випробовують їх у віці, зазначеному стандартом або технічними умовами на даний вид розчину.

7.4. Визначення границі міцності будівельного розчину
на зразках-балочках розмірами 4х4х16

Матеріал: щойно виготовлена розчинова суміш рухомістю до 5 см.

Прилади: форми розбірні з насадками зі сталі або чавуну з піддоном, струшуючий столик із вертикальним переміщенням 10 мм із загальною масою рухомої частини 3,4...3,5 кг, ніж, шпатель, прес гідравлічний, пластини зі сталі з шліфованою поверхнею 40х62,5 мм – 2 шт.





Дата публикования: 2015-03-26; Прочитано: 191 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...