Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Декан юридичного факультету



ПРАКТИКУМ

Ч. 1

для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня „бакалавр”

за напрямом підготовки 6.030401 „Правознавство”

Київ – 2013

Практикум із навчальної дисципліни „Екологічне право України”. Ч. 1.

Укладачі:

зав.каф., проф., д.ю.н. Краснова М.В.,

проф., д.ю.н. Балюк Г. І.,

доц., к.ю.н. Ковальчук Т.Г.,

доц., к.ю.н. Позняк Е. В.,

доц., к.ю.н. Євстігнєєв А.С.,

к.ю.н., ас.Власенко Ю.В.,

к.ю.н., ас. Ільїна Н.Л.,

к.ю.н., ас. Сушик О.В.,

к.ю.н., ас. Бевз О.В.,

ас. Слепченко А.А.,

ас. Шомпол О.А.

Лектори:

проф., д.ю.н. Краснова М.В.,

проф., д.ю.н. Балюк Г. І.,

доц., к.ю.н. Ковальчук Т.Г.,

доц., к.ю.н. Позняк Е. В.,

доц., к.ю.н. Євстігнєєв А.С.,

к.ю.н., ас.Власенко Ю.В.,

к.ю.н., ас. Ільїна Н.Л.,

к.ю.н., ас. Сушик О.В.

Викладачі:

к.ю.н., ас. Бевз О.В.,

ас. Слепченко А.А.,

ас. Шомпол О.А.,

ас. Шоха Т.П.

Рецензент: к.ю.н., доц. Заєць О.І.

Затверджено на засіданні кафедри

екологічного права

Протокол № 4

від “22” листопада 2012 р.

Погоджено

з науково-методичною комісією

юридичного факультету

“____” ______________ 201__ р.

_________________________

Підпис голови НМК факультету

Декан юридичного факультету

____________________________

ЗМІСТ

Вступ..............................................................................................................4 – 12

Практичні завдання до Змістовного модулю 1. Загальна частина екологічного права. Предмет, методи, принципи, джерела екологічного права ……………………………………………………………….……………….…

Тема 1: Екологічне право України – комплексна галузь права: загальна характеристика...................................................................................................13 – 19

Тема 2: Екологічні права та обов’язки громадян в Україні....................19 – 25

Тема 3: Право власності на природні ресурси в Україні.........................25 – 31

Тема 4: Право природокористування в Україні........................................31 – 38

Практичні завдання до Змістовного модулю 2. Загальна частина екологічного права. Правові засади управління, економіко-правового механізму та юридичної відповідальності в галузі екології ……………………

Тема 5: Правові засади екологічного управління в Україні....................38 – 45

Тема 6: Економіко-правовий механізм у галузі екології в Україні.........45 – 55

Тема 7: Юридична відповідальність як засіб реалізації екологічного права України................................................................................................................55 – 62

Нормативно-правові акти........................................................................63 – 98

ВСТУП

Практикум розрахований на студентів юридичного факультету, які вивчають нормативний курс „Екологічне право України”, та має на меті засвоєння ними наукових положень, положень національного екологічного законодавства, набуття навичок його застосування у правореалізуючій, правоохоронній, природоохоронній, правозахисній діяльності.

Навчальна дисципліна „Екологічне право України” викладається студентам юридичного факультету: у 2 семестрі IІ курсу та в 1 семестрі ІІІ курсу. Загальний обсяг викладання: у 2 семестрі IІ курсу – 108 годин, у 1 семестрі ІІІ курсу – 72 години; з них лекцій: у 2 семестрі IІ курсу – 34 години, у 1 семестрі ІІІ курсу – 17 годин; практичних занять: у 2 семестрі IІ курсу – 17 годин, у 1 семестрі ІІІ курсу – 17 годин; самостійної роботи: у 2 семестрі IІ курсу – 57 годин, у 1 семестрі ІІІ курсу – 38 годин. Форма підсумкового контролю: у 2 семестрі IІ курсу – залік, у 1 семестрі ІІІ курсу – іспит.

Мета і завдання навчальної дисципліни. Підготовка фахівців з правознавства передбачає наявність у них знань про правове регулювання відносин у галузі використання природних ресурсів, охорони навколишнього природного середовища та забезпечення екологічної безпеки.

Курс „Екологічне право України” спрямований на опанування студентами юридичного факультету теоретичних знань і формування у них практичних умінь та навичок щодо самостійного розв’язання практичних проблем, які виникають у процесі реалізації екологічної правосуб’єктності учасників екологічних правовідносин, правильного застосування норм екологічного законодавства, які об’єднуються в інтегровану спільність природоресурсного, природоохоронного (середовищеохоронного) та антропоохоронного спрямування.

Вивчення цієї дисципліни у 2 семестрі IІ курсу та в 1 семестрі ІІІ курсу закладає основи для використання студентами одержаних знань щодо опанування інших еколого-правових дисциплін у процесі подальшого навчання, в тому числі, за програмами підготовки “спеціалістів”, “магістрів” та в аспірантурі.

Предмет навчальної дисципліни. Предметом цієї дисципліни є екологічне право як галузь права, наука та навчальна дисципліна.

Вимоги до знань та вмінь. Студент повинен знати: науково-теоретичні положення щодо формування, становлення, подальшого розвитку екологічного права України, положення законодавства, зокрема, Конституції України, основних міжнародних актів, в тому числі щодо формування системи національних правових норм у галузі використання природних ресурсів, охорони навколишнього природного середовища та забезпечення екологічної безпеки, Законів України “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про тваринний світ”, “Про рослинний світ”, “Про охорону атмосферного повітря”, “Про природно-заповідний фонд України”, “Про курорти”, “Про екологічну мережу”, “Про екологічну експертизу”, „Про екологічний аудит”, положення Земельного, Водного, Лісового кодексів України, Кодексу України про надра та інших, підзаконних актів – указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства екології та природних ресурсів України й інших центральних органів виконавчої влади, які спрямовані на регулювання правовідносин щодо забезпечення системи екологічних прав громадян України, раціонального використання природних ресурсів як національного надбання, охорони при цьому навколишнього природного середовища, попередження виникнення небезпек для життя і здоров’я громадян та довкілля від проявів надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру.

Студент повинен вміти: застосовувати одержані теоретичні знання щодо правового регулювання відносин в галузі використання природних ресурсів, охорони навколишнього природного середовища та забезпечення екологічної безпеки на практиці; самостійно вирішувати практичні завдання, використовуючи положення відповідних нормативно-правових актів; правильно визначати предмет та об’єкт еколого-правового конфлікту, обсяг прав та обов’язків суб’єктів екологічних правовідносин, визначати правовий механізм їх реалізації в конкретних ситуаціях.

Місце навчальної дисципліни в структурно-логічній схемі освітньо-професійної програми підготовки. Навчальна дисципліна “Екологічне право України” є складовою циклу професійної підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр” напряму підготовки „Правознавство” на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Дисципліна відноситься до переліку навчальних курсів самостійного вибору вищого навчального закладу, викладається у 2 семестрі IІ курсу та в 1 семестрі IІІ курсу.

Для успішного вивчення даного курсу студентам необхідна наявність знань з правознавства, розуміння основних правових понять і категорій, а також наявність основ знань з окремих галузей права: конституційного, адміністративного, господарського, цивільного та інших.





Дата публикования: 2015-03-26; Прочитано: 209 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...