Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Соціальна стратифікація - це ієрархічно організована структура соціальної нерівності, що існує в певному суспільстві в певний історичний період.
Чотири історичні форми стратифікації:
1) рабство - форма соціальних відносин, за якої одна людина має власність, а нижча верства позбавлена всіх прав;
2)касти- суворий ієрархічний розподіл суспільства, в якому між різними верствами існують бар'єри, котрі неможливо подолати (неможливість перейти з однієї касти в іншу, приналежність до якої визначено з народження, неможливість одружитися з представником іншої касти);
3)стани — групи людей, нерівність між якими визначалася звичаями та юридичними нормами. Належність до станів передавалась у спадок, але не виключала можливості переходу з одного стану до іншого;
4)класи - організація соціальної нерівності, за якої класові межі не настільки суворі, належність до класу пов'язана з професією, матеріальним рівнем, майновим цензом індивіда, його прилученням(не прилученням) до ключових контролюючих позицій у суспільстві тощо.
- вищий клас (до нього зараховують роботодавців, керівників, топ-менеджерів, усіх, хто володіє виробничими потужностями чи контролює їх, має високий майновий ценз (багатство))
- середній клас(порівняно високо забезпечена частина суспільства, що володіє власністю, економічною незалежністю, свободою вибору сфери діяльності.)
- нижчий клас(малокваліфіковані робітники, особи без професійної кваліфікації)
Перші три типи характерні для закритого суспільства, де існує суворо закріплена система стратифікації та перехід із однієї страти в іншу майже неможливий. Останній тип характеризує відкрите суспільство, де відбуваються вільні переходи з однієї верстви до іншої.
Дата публикования: 2015-02-03; Прочитано: 407 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!