Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Діаграми Чена. Елементи




незалежна сутність

залежна сутність

батьківська сутність в ієрархічному зв'язку

зв'язок

ідентифікуючий зв’язок

атрибут

первинний ключ

зовнішній ключ (поняття зовнішнього ключа уводиться у реляційній моделі даних)

багатозначний атрибут
отримуваний (успадковуваний) атрибут у ієрархічних зв'язках

Сутність — це будь-який особливий об’єкт (об’єкт, який ми можемо відрізнити від іншого), інформацію про який необхідно зберігати в базі даних.

Сутністю можуть бути люди, місця, літаки, рейси, смак, колір і т.ін. Необхідно розрізняти такі поняття, як тип сутності та зразок сутності. Поняття тип сутності відноситься до набору однорідних осіб, предметів, подій або ідей, які є цілим. Зразок сутності відноситься до конкретної речі в наборі. Наприклад, типом сутності може бути МІСТО, а зразком — Москва, Київ і т.ін.

Атрибут — пойменована характеристика сутності. Його найменування повинне бути унікальним для конкретного типу сутності, але може бути однаковим для різного типу сутності (наприклад, КОЛІР може бути визначений для багатьох сутностей: СОБАКА, АВТОМОБІЛЬ, ДИМ і т.ін. Атрибути використовуються для визначення того, яка інформація повинна бути зібрана про сутність.

Ключ — мінімальний набір атрибутів, за значенням яких можна однозначно знайти необхідний зразок сутності. Мінімальність означає, що вилучення з набору будь-якого атрибуту не дозволяє ідентифікувати сутність за тими, що залишаються.

Зв’язок — асоціювання двох або більше сутностей.

Характеристика зв’язків і мова моделювання

При побудові інфологічних моделей можна використовувати мову ЕRD-діаграм. У них сутність зображена позначеними прямокутниками, асоціації — ромбами або шестикутниками, атрибута — поміченими овалами, а зв’язки між ними — ненаправленими ребрами, над якими може проставлятися ступінь зв’язку (1 або буква, що замінює слово «багато») і необхідне пояснения.

Між двома сутностями, наприклад, А і В можливі такі види зв’язків:

один-до-одного (1:1): у кожен момент часу кожному представнику (екземпляру) сутності А відповідає 1 чи 0 представників сутності В.

зв’язок один-до-багатьох (1:N): одному представнику сутності А відповідають 0, 1 чи декілька представників сутності В.

багато-до-багатьох (M:N). M:N – один виробник може не виробляти продукції для замовників, може виготовляти для одного й більше замовників, а замовник може не замовляти продукцію, або замовляти в одного й більше виробників.





Дата публикования: 2015-02-03; Прочитано: 519 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.054 с)...