![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
· Принцип остаточної (глобальної) мети: глобальна мета системи має абсолютний пріоритет;
По-перше, д ля проведення системного аналізу повинна бути встановлена ціль дослідження. Невірно встановлена або невизначена ціль приводить до неякісних результатів.
По-друге, повиннабути визначена глобальна(основна) ціль функціонування системи, що визначає її властивості, показники якості та критерії їх оцінок.
По-третє. На етапі створення системи все повинно оцінюватися з точки зору впливу на досягнення кінцевої цілі.
По-четверте. Визначена глобальна ціль системи, що досліджується, повинна визначатися цілями системи де вона є складовою частиною.
· Принцип єдності: сумісний розгляд системи і як цілого, і як сукупності компонентів (елементів, підсистем, системотворчих відношень);
· Принцип зв'язності: довільна компонента системи розглядається сумісно з її зв'язками з оточенням; Орієнтований на розгляд системи « з нутра» - розподіл її на складові зі збереженням цілісного представлення про систему, з виявлення зв’язків між складовими та зовнішнім середовищем.
· Принцип модульності: в багатьох випадках в системі доцільно реалізувати декомпозицію на складові (модулі) різного ступеня загальності та розглядати її як сукупність модулів та зв'язків між ними;
· Принцип ієрархії: в більшості випадків в системі доцільно реалізувати ієрархічну побудову та (або) впорядкування (можливий напівпорядок) її складових за важливістю;
· Принцип функціональності: структура системи та її функції повинні розглядатися сумісно з пріоритетом функції над структурою;
· Принцип розвитку: необхідно враховувати змінність системи, її здатність до розвитку, розширення, заміни складових, накопичення інформації;
· Принцип децентралізації: в управлінні системою співвідношення між централізацією та децентралізацією визначається призначенням та метою системи;ступінь централізації повинен бути мінімальним, що забезпечить досягнення остаточної мети.
· Принцип невизначеності: невизначеності та випадковості повинні братися до уваги при визначенні стратегії та тактики розвитку системи.
Для конкретної системи чи проблемної ситуації принципи системного підходу повинні бути конкретизовані, тобто насамперед повинна бути дана відповідь на запитання: «Що означає той чи інший принцип у цій предметній області та в цій конкретній ситуації?»
Дата публикования: 2015-02-03; Прочитано: 655 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!