Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Стаття 546. Інформація, що містить державну таємницю



Якщо внаслідок виконання в Україні запиту про міжнародну правову допомогу отримані відомості, які згідно із законом віднесені до державної таємниці, вони можуть бути передані запитуючій стороні виключно через уповноважений (центральний) орган України, за умови, що ці відомості не завдадуть шкоди інтересам України або іншої держави, що надала їх Україні, лише за наявності договору про взаємний захист інформації та згідно з передбаченими ним вимогами і правилами.

Порядок передачі запитуючій стороні при виконанні запиту про міжнародну правову допомогу відомостей, що становлять державну таємницю, визначений коментованою статтею, випливає з вимог ст. 32 Закону України «Про державну таємницю», з огляду на які секретна інформація до скасування рішення про віднесення її до державної таємниці та матеріальні носії такої інформації до їх розсекречування можуть бути передані іноземній державі чи міжнародній організації лише на підставі міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. Механізм зазначеної передачі визначений Указом Президента України від 14 грудня 2004 р. № 1483/2004 «Про деякі питання передачі державної таємниці іноземній державі чи міжнародній організації».

Одним із найважливіших питань, які підлягають регулюванню в межах міжнародного співробітництва, є взаємний захист інформації, яка становить державну таємницю. Україною підписано з іншими державами та ратифіковано багато угод про взаємний захист секретної інформації. Однак при цьому слід враховувати, що захист секретної інформації, про яку йдеться у таких угодах, стосується лише незначної кількості таємниць, що створюються в результаті спільної діяльності двох держав і розповсюджується на увесь обсяг державних таємниць кожної із сторін. Тому у кожному конкретному випадку при вирішенні питання про передачу відомостей, що становлять державну таємницю, необхідно виходити із змісту угоди про взаємний захист секретної інформації.

Україною укладено низку договорів про взаємний захист секретної інформації. Зокрема, в Угоді між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччини про взаємний захист таємної інформації від 14 вересня 1998 р., таємною інформацією у розумінні цієї Угоди є факти, об’єкти або відомості незалежно від форми їх представлення, які в державних інтересах підлягають збереженню в таємниці. Зокрема, це інформація у будь-якій формі, а також будь-які документи, вироби, речовини або фізичні поля, на/в яких інформація міститься або може бути записана, і які в інтересах національної безпеки Сторін, згідно з їх чинним законодавством, підлягають захисту від несанкціонованого доступу і засекречені відповідним чином. Таємній інформації державним органом або за його розпорядженням надається ступінь секретності, що відповідає необхідному рівню захисту. Сюди також включається таємна інформація, створена організаціями Сторін у рамках співробітництва та засекречена на основі чинного законодавства Сторін та відповідно до критеріїв цієї Угоди. Тотожні положення закріплені в Угодах уряду України із урядами Французької Республіки, Словацької Республіки, Республіки Узбекистан та іншими державами.

Загальне правило, визначене у таких угодах полягає у тому, що сторони забезпечують стосовно такої таємної інформації щонайменше такий самий захист, який передбачається при поводженні з власною таємною інформацією з відповідним ступенем секретності. Дане правило стосується й інформації, яка стала відомою в межах кримінального процесу.





Дата публикования: 2015-01-23; Прочитано: 134 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...