Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Методика розслідування окремих видів і груп злочинів



(криміналістична методика) - це заключний розділ курсу криміналістики, що становить систему наукових положень і розроблених на їх основі рекомендацій із розкриття та розслідування злочинів конкретних видів і груп.

Методика розслідування може розглядатися в двох аспектах. По-перше, це сам процес розслідування злочинів як специфічна діяльність уповноважених на те законом органів та осіб, що здійснюється на підставі застосування засобів криміналістичної техніки, прийомів слідчої тактики, методів розслідування певних видів злочинів. По-друге, це розділ науки криміналістики, який містить систему комплексних криміналістичних рекомендацій щодо виявлення, розслідування та профілактики окремих видів злочинів.

Методика розслідування як структурна частина науки криміналістики органічно пов'язана з іншими її розділами - загальною теорією криміналістики, криміналістичною технікою і криміналістичною тактикою.

У криміналістичній методиці виокремлюють два взаємопов'язаних розділи: перший-загальні положення методики розслідування; другий - методики розслідування конкретних видів і груп злочинів (окремі методики).

До структурних елементів загальних положень методики входять питання:

- поняття і предмет криміналістичної методики; співвідношення методики з іншими частинами криміналістики; значення 'завдання методики;

- поняття і зміст обставин, що підлягають встановленню; поняття, сутність криміналістичної характеристики злочинів;

- поняття і зміст слідчої ситуації.

До окремих методик входять питання:

- обставини, які підлягають встановленню під час розсліду вання певного виду злочинів;

- криміналістична характеристика конкретного виду злочину; -особливості порушення кримінальної справи і планування

початкового етапу розслідування;

- особливості тактики окремих слідчих дій і організаційних

заходів;

- особливості застосування спеціальних знань за справами

цієї категорії;

-забезпечення координації дій правоохоронних органів і взаємодії з контролюючими та іншими державними органами;

- профілактична діяльність слідчого.





Дата публикования: 2015-01-04; Прочитано: 302 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...