![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Перешикування – дії учнів за командою або за розпорядженням викладача, пов’язані зі зміною строю, або розміщення тих, що займаються. Розрізняють:
Перешикування із однієї шеренги в дві та навпаки виконується за наступними командами: «Група (клас), на перший, другий – РОЗПОДІЛИСЬ!»,
«Група (клас), в дві шеренги - ШИКУЙСЬ!». За цією командою перші залишаються на місці, а другі виконують крок лівою назад, правою в сторону і приставляють ліву. Для зворотного перешикування потрібно подати наступну команду: «Група (клас), в одну шеренгу – ШИКУЙСЬ!». Дія виконується у зворотному порядку (рис. 4)
Рис. 4
Перешикування з колони в колону по двоє, в колону по три і навпаки виконується за наступними командами: «Група (клас), на перший, другий – РОЗПОДІЛИСЬ!», «Група (клас), в колону по двоє – ШИКУЙСЬ!». За цією командою другі виконують крок правою в сторону, лівою вперед і приставляють праву. «Група (клас), по три – РОЗПОДІЛИСЬ!», «Група (клас), в колону по три - ШИКУЙСЬ!». За цією командою перші виконують крок правою в сторону, лівою назад і приставляють праву, треті виконують крок лівою в сторону, правою вперед і приставляють ліву.Зворотне перешикування виконується за командою: «Група (клас), в колону по одному – ШИКУЙСЬ!»
Перешикування із однієї шеренги в три і навпаки виконується за наступними командами: «Група (клас), по три – РОЗПОДІЛИСЬ!», «Група (клас), в три шеренги – ШИКУЙСЬ!». За цією командою другі залишаються на місці, перші виконують крок правою назад, лівою в сторону і приставляють праву, треті виконують крок лівою вперед, правою в сторону і приставляють ліву. Зворотне перешикування виконується за наступною командою: «Група (клас), в одну шеренгу – ШИКУЙСЬ!». Дія виконується в зворотному порядку (рис. 5).
Рис. 5
Перешикування уступом із шеренги виконується за наступними командами: «Група (клас), на 9, 6, 3, на місці (або 6, 3, на місці) – РОЗПОДІЛИСЬ!».
«Група (клас), за розподілом рівняння направо (наліво, на середину) кроком - РУШ!». За цією командою виконавці, згідно розрахунку, виконують кількість кроків уперед і самостійно приставляють ногу. Викладач веде підрахунок до десяти для дев’ятих (до семи для шостих) номерів Зворотне перешикування виконується за наступною командою: «Група (клас), на свої місця кроком – РУШ!». По цій команді учні виконують поворот кругом і з лівої ноги йдуть на свої місця в шеренгу, приставляють ногу і повертаються кругом. Викладач веде підрахунок до дванадцяти (рис. 6, а).
Перешикування уступом із колони по одному в колону по три виконується за наступними командами: «Група (клас), по три – РОЗПОДІЛИСЬ!» «Група (клас), перші номери - три кроки вправо, треті номери – три кроки вліво кроком – РУШ!». Зворотне перешикування: «Група (клас), на свої місця кроком – РУШ!» (рис. 6, б). Перешикування виконується приставним кроком.
а б
Рис. 6
Перешикування з колони по одному в колону по чотири послідовними поворотами в русі - виконується за наступними командами: «Група (клас), наліво в колону по чотири – РУШ!». По цій команді перша четвірка виконує поворот наліво і рухається вперед до протилежної межі, наступні четвірки виконують поворот на тому ж місці, де виконала поворот перша четвірка. «Направляючі коротше - КРОК!». Цю команду потрібно подавати після того, як перша четвірка виконає поворот. «Направляючі, на місці!», команда подається в той час, коли направляючі підходять до протилежної межі. «Група (клас), – СТІЙ!», коли підійде остання четвірка (рис. 7). Зворотне перешикування виконується за наступними командами: «Група (клас), напра – ВО!»,
«Група (клас), зліва в обхід наліво (направо) в колону по одному кроком – РУШ!»
Перешикування з одночасним розмиканням на інтервал та дистанцію два кроки виконується за наступними командами: « Наліво в колонну по чотири - РУШ!», «Інтервал та дистанція два кроки!», «Направляючі на місці!», «Група – СТІЙ!».
Рис. 7
Перешикування з однієї шеренги у колону по три (чотири і т.д.) заходженням відділень плечем виконується за командами: «Група (клас), по три - РОЗПОДІЛИСЬ!», «Відділеннями в колону по три, ліві плечі вперед кроком – РУШ!». За цією командою кожна трійка, зберігаючи рівняння по фронту, починає рухатись по радіусу вперед до утворення колони. Друга команда: «Група - СТІЙ!». Якщо команда «СТІЙ» не була подана, то рух потрібно продовжувати навколо першого номера. Зворотне перешикування виконується за наступними командами: «Кру – ГОМ!», «Відділеннями в одну шеренгу, праві плечі вперед кроком – РУШ!», «Група - СТІЙ!», «Кру – ГОМ!». Дія виконується в зворотному порядку (рис. 8).
Рис. 8
Перешикування з колони по одному в колону по чотири дрібненням та зведенням виконується за наступними командами: «До верхньої середини – РУШ!». За цією командою направляючий підходить до вказаної точки і виконує рух на місці. «В обхід наліво і направо в колону по одному – РУШ!» (рис. 9, а). Направляючий іде в обхід наліво, другий іде в обхід направо (дія називається – дрібнення). «До верхньої середини в колону по двоє – РУШ!» (рис. 9, б). Команду подавати, коли дві колони зустрічаються на нижній середині. За цією командою ліва і права колона з’єднуються і разом рухаються до верхньої середини (дія називається - зведення). «В обхід наліво і направо в колону по двоє – РУШ!» (дрібнення) (рис. 9, в). «До верхньої середини в колону по чотири-РУШ!» (рис. 9, г).
а б в г
Рис. 9
Зворотнє перешикування виконується за командами: «В обхід наліво та направо в колону по двоє – РУШ!» (розведення), «До верхньої середини в колону по двоє – РУШ!» (злиття), «В обхід наліво та направо в колону по одному – РУШ!», «До верхньої середини в колону по одному – РУШ!».
Дата публикования: 2015-01-04; Прочитано: 13582 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!