Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Адміністративно-громадський трьохступеневий контроль



проводиться на трьох рівнях. На першій ступені контролю начальник виробничої дільниці (майстер) спільно з громадським інспектором профгрупи щоденно перевіряють стан охорони праці на виробничій дільниці. На другій ступені – начальник цеху спільно з громадським інспектором та спеціалістами відповідних служб цеху (механік, електрик, технолог) два рази в місяць перевіряють стан охорони праці згідно з затвердженим графіком. На третій ступені контролю щомісячно (згідно із затвердженим графіком) комісія підприємства під головуванням керівника (головного інженера) перевіряє стан охорони праці на підприємстві. До складу комісії входять: керівник служби охорони праці, голова комісії з охорони праці профкому, керівник медичної служби, працівник пожежної охорони та головні спеціалісти підприємства (технолог, механік, енергетик). Результати роботи комісії фіксуються в журналі трьохступеневого контролю і розглядаються на нараді. За результатами наради видається наказ по підприємству.

7. Служба охорони праці підприємства.

Згідно з Законом України "Про охорону праці" (ст. 23) служба охорони праці створюється власником або уповноваженим ним органом на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та видів їх діяльності для організації виконання правових, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних, соціально-економічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасних випадків, професійних захворювань і аварій в процесі праці.

Власник з урахуванням специфіки виробництва опрацьовує та затверджує положення про службу охорони праці підприємства (установи, організації керуючись типовим положенням, розробленим та затвердженим Держнаглядохоронпраці. Відповідно до Типового положення служба охорони праці створюється на підприємствах, у виробничих і науково-виробничих об’єднаннях, корпоративних, колективних та інших організаціях виробничої сфери з числом працюючих 50 і більше чоловік. В інших випадках функції цієї служби можуть виконувати в порядку сумісництва особи, які пройшли перевірку знань з охорони праці. В установах, організаціях невиробничої сфери та в навчальних закладах власниками також створюються служби охорони праці.

Служба охорони праці виконує такі основні функції:

- проводить оперативно-методичне керівництво роботою з охорони
праці;

- проводить для працівників вступний інструктаж з питань охорони
праці;

- бере участь у: розслідуванні нещасних випадків та аварій;

- сприяє впровадженню у виробництво досягнень науки і техніки;

- розглядає листи, заяви та скарги працюючих з питань охорони праці;


- контролює: дотримання чинного законодавства.

Спеціалісти служби охорони праці мають право:

- безперешкодно в будь-який час відвідувати виробничі об’єкти,
структурні підрозділи підприємства, зупиняти роботу виробництв,
дільниць, машин, механізмів, устаткування та інших засобів
виробництва у разі порушень, які створюють загрозу життю або
здоров'ю працюючих;

- перевіряти стан безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на
об’єктах підприємства, видавати керівникам перевіреного об’єкту.
цеху, виробництва обов'язковий для виконання припис;

- вимагати від посадових осіб відсторонення від роботи працівників, які не пройшли медичного огляду, навчання, інструктажу, перевірки знань з охорони праці, не мають допуску до відповідних робіт або порушують нормативні акти про охорону праці;

- надсилати керівникові підприємства подання про притягнення до
відповідальності працівників, які порушують вимоги щодо охорони
праці.

8. Інструктажі з питань охорони праці





Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 2701 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...