Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Тема 6 Проектування земляного полотна



для студентів 4 курсу відділення «Землевпорядкування»

Питання

1. Поперечний профіль земляного полотна.

2. Забезпечення видимості на дорогах.

3. Облаштування доріг дорожніми знаками.

Розробив: викладач Корнєва С.П.

2014 рік

Інструкційна картка

для самостійного опрацювання

навчального матеріалу

з дисципліни: основи проектування доріг місцевого значення

1. Тема: Тема 6 Проектування земляного полотна

2. Студент повинен знати такі терміни, матеріали, поняття:

Земляне полотно...

Дорожній водовідвод...

Насип...

Виємка...

Об’єм земляних робіт …

3. Студент повинен вміти вільно володіти матеріалом, аналізувати, порівнювати, робити причинно-наслідкові зв'язки, застосовувати знання і вміння на практиці.

4. Дидактичні посібники: література в бібліотеці.

5. Література:

• Ганьшин В.Н., Хренов Л.С. Таблицьі для разбивки
кругових и переходньк кривих. - Л.: Недра, 1985.

• Кузнецов Г.А., Мисенев В.С., Дудко В.Ф. и др. Дороги
местного значення. - Агропромиздат, 1986.

• Лютий Я.Л. КазьмирП.Г. Проектування доріг місцевого
значення. Методичні вказівки. - Львів, 1992.

• Маслов А.В. Геодезия. - Л.: Недра, 1986.

• Могилевський С.Т., Войтенко С.П. Геодезія. - Донецьк, 2003.

• Першай Л.К. Методические указания по вьшолнению
расчетно-графических работ по дисциплине "Проетирование и
строительство дорог местного значення". - Харьков, 1990.

• Першай Л.К., Козазенко Л.М. Проектування автомобільних
доріг місцевого значення. - Харків, 2003.

6. Запитання для самостійного опрацювання:

ü Поперечний профіль земляного полотна.

ü Забезпечення видимості на дорогах.

ü Облаштування доріг дорожніми знаками.

7. Методичні вказівки: консультація викладача: вівторок 13 -15

8. Вид контролю: письмовий.

9. Запитання для перевірки:

ü Як повинно бути запроектовано земляне полотно?

ü Що являється основними типовими формами земляного полотна?

ü Що розуміють під об’ємом земляних робіт?

10. Підсумки опрацювання: залік

Підготував викладач: ____________ Корнєва С.П.

1. Поперечний профіль земляного полотна.

2. Забезпечення видимості на дорогах.

3. Облаштування доріг дорожніми знаками.

1. Поперечний профіль земляного полотна. (Тема 2, питання 1,2)

Поперечний профіль будується для ПК2 у масштабах:

− горизонтальний 1:400(200);

− вертикальний 1:200.

Побудову розпочинають з проведення лінії умовного горизонту і викреслювання сітки профілю.

Сітка поперечного профілю складається з граф “Відмітки землі” і “Відстані”.

У середині графи “Відстані” ординатою позначають точку траси на ПК2.

Праворуч і ліворуч від точки пікету відкладають відстані, які беруть з пікетажного журналу або журналу нівелювання (ПК2П+6, ПК2П+20; ПК2Л+11; ПК2Л+20). 20

У графі “Відстані” між ординатами нівельованих точок поперечного профілю пишуться відстані у метрах.

У графу “Відмітки землі” з журналу нівелювання виписуються відмітки точок проти відповідних ординат з округленням до 0,01 м.

Відмітки лінії умовного горизонту визначають з таким розрахунком, щоб ординати ліній профілю дорівнювали 4-6 см. Потім позначають точки поперечного профілю, відкладають від лінії умовного горизонту у заданому вертикальному масштабі (1:200, 1 см = 2 м) відрізки, відповідні різниці відміток землі і умовного горизонту.

Позначені точки поперечного профілю (кінці ординат) з'єднують прямими лініями і одержують поперечний профіль.

2. Забезпечення видимості на дорогах.

Для безпеки руху водій повинен бачити проїжджу частину дороги на такій віддалі, щоб своєчасно зупинити автомобіль при появі на дорозі перешкоди. Найменша віддаль, яка необхідна для цього називається віддаллю видимості. Вона дорівнює відрізку шляху, який проїде машина, доки водій зреагує, побачивши перешкоду відрізку шляху, який машина проїде після включення гальма і плюс деякий запас 5-1 Ом. Віддань видимості визначається технічними нормами на проектування доріг.

Для забезпечення дорожньої видимості з внутрішнього боку кривої визначають зону видимості, з якої повинні бути прибрані всі перешкоди, які заважають водію бачити дорогу на потрібній віддалі. Такими перешкодами можуть бути відкоси глибокої виїмки, дерева, будівлі.

Зона видимості може бути визначена графічним або аналітичним способом.

При графічному способі викреслюють план проїжджої частини дороги і траєкторію руху автомобіля, яка проводиться на віддалі % ширини проїжджої частини від внутрішньої кромки покриття відносно центру кривої. З послідовних положень автомобіля на кривій(точки 1,2,3,4,5 і т.д.) проводять лінії 1-11 ; 2-21 і т.д.

Довжина хорди в прийнятому для малюнку масштабі дорівнює віддані видимості. Огортаючи цих хорд обмежить зону видимості з внутрішнього боку кривої.

Після того, як траса прямими лініями нанесена на карту, перевіряють можливість вписання в усі кути кривих з радіусами, які рекомендуються для даної категорії дороги. При цьому, в першу чергу, перевіряють можливість вписання основних радіусів. Для цього використовуються шаблони різних радіусів, виготовлених в тому ж масштабі, що і карта. З допомогою таких шаблонів можна буде швидко перевірити, чи можна розмістити в тому чи іншому куті криву потрібного радіусу. При неможливості розмістити криву основного радіусу за конкретних умов, вирішують, що більш доцільно - зменшити радіус чи вмістити вершину кута повороту. Після цього остаточно визначають положення траси - всіх прямих і кривих.

Для остаточного проектування дороги в плані проводять знімання смуги місцевості по наміченій трасі та проводять інші розвідувальні роботи.

3. Облаштування доріг дорожніми знаками.

Сезонні роботи з утримання доріг

Прибирання снігу.

Зимове утримання:

Механізовані роботи: підмітання снігу з проїзної частини і тротуарів, видалення накату, розширення проїзної частини (від снігу), посипання проїжджої частини і тротуарів протиожеледними матеріалами, вивезення снігу;

Ручні роботи: очищення від снігу і полою тротуарів, сходів, місць біля бордюру, посипання піском.

Літнє утримання:

— Механізовані роботи: підмітання проїзної частини доріг, тротуарів і заїзних кишень, мийка та полив проїжджої частини і заїзних кишень, планування узбіч, вивезення сміття;

— Ручні роботи: прибирання бруду біля борту, прибирання крупного сміття з доріг, узбіч, тротуарів та газонів, косіння трави з газонів, очищення урн, очищення колодязів та колекторів зливової каналізації, мийка профільного та інших огороджень, зрізка грунту з газонів і порослі, нанесення зношеної дорожньої розмітки, встановлення протиоскоростних валів і відсутніх знаків.

Відповідальність за стан доріг

Відповідальність за утримання і поточний ремонт автомобільних доріг місцевого значення, внутрішньоквартальних та внутрідворових територій та проїздів, доріг у мікрорайонах приватної забудови, об'єктів озеленення загального користування, фонтанів в межах населенних пунктів несуть комунальні підприємста.

Відповідальність за стан вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, відповідно дл статті 21 Закону України "Про автомобільні дороги" несуть органи місцевого самоврядування, що управляють функціонуванням та розвитком міст.

Утримання доріг — комплекс робіт, в результаті яких підтримується транспортно-експлуатаційний стан дороги, дорожніх споруд, смуги відведення, елементів облаштування дороги, організації та безпеки руху, які відповідають вимогам державних стандартів.

Утримання доріг відповідальний і трудомісткий процес, який вимагає наявності спеціалізованої дорожньої техніки і кваліфікованих робітників. З яких би надстійкіх і міцних сучасних матеріалів не була б виготовлена дорожня поверхня, з часом, під впливом інтенсивного дорожнього руху, негативного впливу погодних умов і безлічі інших різних факторів, вона починає руйнуватися, і втрачає свої колишні технічні якості, внаслідок чого знижується загальна ефективність і безпека дороги.

Утримання автомобільних доріг передбачає підтримання належного технічного стану дороги, елементів облаштування та прилеглої території. Незалежно від призначення і розташування дороги — забезпечення її ефективності та безпеки повністю залежить від її якісного утримання. До поняття «утримання дороги» входить великий спектр найрізноманітніших робіт, спрямованих на обслуговування, ремонт та облаштування автомобільних доріг. Практично будь-які ремонтно-будівельні дорожні роботи, які проводяться після введення дороги в експлуатацію, можна віднести до поняття ремонту та утримання автомобільних доріг.

Планові роботи з утримання доріг

Здебільшого роботи з утримання доріг — це рутинні, трудомісткі, але досить прості операції, пов'язані з оглядом складових частин і ділянок дороги і усуненням помічених несправностей. Ремонт і утримання автомобільних доріг це, як правило, регулярне періодичне обслуговування за заздалегідь визначеним графіком.

Залежно від виду робіт з утримання доріг часовий проміжок між їх виконаннями може становити від декількох днів до декількох років. Найчастішими плановими роботами з утримання автомобільних доріг є обслуговування узбіч, дорожніх водовідводів (бетонних каналів) і елементів облаштування автодороги. Сюди входить очищення узбіч і водовідводів від сміття і рослинності, а також спостереження за технічним станом елементів облаштування дороги. Прибирання елементів облаштування доріг є важливою складовою в утриманні автомобільних доріг, і повинне виконуватися регулярно для підтримки безпеки на дорогах. До утримання автомобільних доріг належать також і ремонтні роботи з усунення тріщин, ям, вибоїн та інших дефектів дорожнього полотна. Ці ремонтно-дорожні роботи можуть виконуватися аварійно при виникненні серйозних дефектів або періодично під час планових ремонтних робіт.

Міністерство аграрної політики та продовольства України

Прилуцький агротехнічний коледж

С А М О С Т І Й Н Е О П Р А Ц Ю В А Н Н Я

з дисципліни «Основи проектування доріг

місцевого значення»

Тема 7 Проектування водовідводів на дорогах та переходів через водотоки

для студентів 4 курсу відділення «Землевпорядкування»

Питання

1. Визначення витрат води водотоків при проектуванні водопропускних споруд.

2. Розрахунок дорожніх труб.

3. Розрахунок розмірів малого мосту.

4. Габарити мостів.

Розробив: викладач Корнєва С.П.

2014 рік

Інструкційна картка

для самостійного опрацювання

навчального матеріалу

з дисципліни: основи проектування доріг місцевого значення

1. Тема: Тема 7 Проектування водовідводів на дорогах та переходів через водотоки

2. Студент повинен знати такі терміни, матеріали, поняття:

Атмосферні опади …

Інженерні споруди …

Канави …

Банкети …

3. Студент повинен вміти вільно володіти матеріалом, аналізувати, порівнювати, робити причинно-наслідкові зв'язки, застосовувати знання і вміння на практиці.

4. Дидактичні посібники: література в бібліотеці.

5. Література:

• Ганьшин В.Н., Хренов Л.С. Таблицьі для разбивки
кругових и переходньк кривих. - Л.: Недра, 1985.

• Кузнецов Г.А., Мисенев В.С., Дудко В.Ф. и др. Дороги
местного значення. - Агропромиздат, 1986.

• Лютий Я.Л. КазьмирП.Г. Проектування доріг місцевого
значення. Методичні вказівки. - Львів, 1992.

• Маслов А.В. Геодезия. - Л.: Недра, 1986.

• Могилевський С.Т., Войтенко С.П. Геодезія. - Донецьк, 2003.

• Першай Л.К. Методические указания по вьшолнению
расчетно-графических работ по дисциплине "Проетирование и
строительство дорог местного значення". - Харьков, 1990.

• Першай Л.К., Козазенко Л.М. Проектування автомобільних
доріг місцевого значення. - Харків, 2003.

6. Запитання для самостійного опрацювання:

    • Визначення витрат води водотоків при проектуванні водопропускних споруд.
    • Розрахунок дорожніх труб.
    • Розрахунок розмірів малого мосту.
    • Габарити мостів.

7. Методичні вказівки: консультація викладача: вівторок 13 -15

8. Вид контролю: письмовий.

9. Запитання для перевірки:

ü За якою формулою можна визначити максимальну витрату води?

ü З яким діаметром застосовують водопропускні дорожні труби?

ü Які є режими роботи труби?

ü Що відноситься до водопропускних споруд?

ü Як поділяються мости?

10. Підсумки опрацювання: залік

Підготував викладач: ____________ Корнєва С.П.

1. Визначення витрат води водотоків при проектуванні водопропускних





Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 949 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.013 с)...