Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Тара - самостійна облікова група об’єктів. Вона має важливе значення при транспортуванні товарів, їх зберіганні та реалізації. За характером використання, функціональним призначенням розрізняють одноразову, багаторазову та інвентарну тару.
Одноразова тара призначена для одноразового обслуговування товару в ході його просування від постачальника до споживача: пакувальний та обгортковий папір, шпагат, стружка, картонні коробки, ящики, пакети тощо. Вона в обліку аптек не відображається, оскільки не підлягає реалізації чи поверненню постачальнику. Якщо ця тара виділена в рахунку, накладній із зазначенням ціни та суми, вона може бути реалізована або знищується з оформленням акта, на підставі якого її вартість відноситься на витрати аптеки. Тара одноразового використання, яка не враховується за даними обліку, підлягає оприбуткуванню як товар.
Багаторазова тара (ящики дерев’яні, фанерні, бочки, мішки тощо) - це тара багаторазового використання. В аптеку багаторазова тара надходить за тими ж документами, що й товар. При її надходженні необхідно звертати увагу на якість, відповідність кількості даним супровідних документів. Багаторазова тара, прийнята з товаром без зазначення її вартості в супровідних документах, підлягає оприбуткуванню за середньообліковими цінами відповідно до акта, який складається у двох примірниках: один додається до товарного звіту, другий зберігається у справах аптеки (у матеріально відповідальної особи). Оборотна тара обліковується в грошовому і натуральному вираженні в картках складського обліку, в звіті відображається у третьому розділі місячного звіту за середньообліковими цінами.
Інвентарна (постійна) тара призначена для зберігання товарів (металеві бочки, балони для зберігання вогненебезпечних речовин, кисневі балони, бідони для спирту тощо) обліковується в аптеці як майно. Залежно від вартості за одиницю інвентарна тара обліковується як інші необоротні матеріальні активи. Облік інвентарної тари ведеться у натурально-сумовому вираженні в інвентарних картках. Скляний аптечний посуд, в якому готують чи фасують лікарські засоби в аптеці, відноситься до товару.
Для упаковки і оформлення ліків у процесі їх виготовлення і відпуску, внутрішньоаптечних заготовок та фасування, для обробки рецептурного посуду, підтримання санітарного режиму в аптеках використовуються етикетки, пробки, капсули, сигнатури, резинові обхватки; папір пергаментний, вощаний, що миється; дезінфікуючі та інші допоміжні матеріали.
Підставою для оприбуткування допоміжних матеріалів є рахунки або накладні постачальників. Облік допоміжних матеріалів в аптеках відображають у картках складського обліку матеріалів і оборотних відомостях, а їх рух - у товарному звіті в сумовому вираженні за цінами придбання.
Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 2652 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!