Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Як відомо з підтеми 3.1, товарний запас - це маса лікарських засобів і виробів медичного призначення, яка перебуває у сфері обігу та підлягає реалізації. У бухгалтерському обліку до запасів відносяться негрошові оборотні активи, що використовуються суб’єктами підприємницької діяльності у виробничому або торговельному обігу і постійно перебувають на різних дореалізаційних стадіях активного перетворення. П(С)БО 9 визначає запаси як активи, що відповідають одній з ознак:
6.9. активи, які утримуються для подальшого продажу;
6.10. активи, які перебувають у процесі виробництва;
6.11. активи, які утримуються для споживання під час виробництва продукції, виконання робіт та надання послуг, а також управління підприємством.
Запаси відносяться до складу оборотних активів, тому що можуть бути перетворені на грошові кошти протягом року або одного операційного циклу.
Запаси визнаються активом за таких умов:
6.12. існує ймовірність того, що аптека отримає в майбутньому економічні вигоди, пов’язані з їх використанням;
6.13. вартість запасів може бути достовірно визначена.
Отримані або виготовлені запаси зараховуються на баланс аптеки за первісною вартістю, яка складається із суми фактичних витрат на їх придбання або виготовлення.
Первісну вартість запасів у випадку їх надходження до аптеки в результаті придбання формують наступні витрати:
6.14. суми, що сплачуються згідно з договором постачальнику (продавцю), за вирахуванням непрямих податків;
6.15. витрати на заготівлю, вантажно-розвантажувальні роботи, транспортування запасів до місця їх використання, включаючи витрати зі страхування ризиків транспортування запасів;
6.16. інші витрати, які безпосередньо пов’язані з придбанням запасів і доведенням їх до стану, в якому вони придатні для використання у запланованих цілях.
Не включаються до первісної вартості наступні витрати:
6.17. понаднормові втрати і недостачі;
6.18. витрати на збут;
6.19. процент за використання кредитів.
Як запаси в аптеці обліковуються малоцінні та швидкозношувані предмети, тара, допоміжні матеріали, лікарська рослинна сировина, придбана у заготівельника, а також товар, який має найбільшу питому вагу у складі запасів. Згідно з Положенням (Стандартом) бухгалтерського обліку (П(С)БО) 9 “Запаси”, товари - це матеріальні цінності, які придбані за плату і зберігаються на підприємстві з метою подальшого продажу, первісною вартістю яких є собівартість. Як зазначено у підтемі 2.1, крім лікарських засобів промислового виробництва та аптечного виготовлення, до аптечного асортименту відносяться:
· вироби медичного призначення (у т. ч. оптика);
· дезінфекційні засоби;
· предмети особистої гігієни (засоби для догляду за ротовою порожниною, засоби для гоління та після гоління, мило туалетне, шампуні тощо);
· природні та штучні мінеральні води;
· лікувальне, дитяче та дієтичне харчування та інші спеціальні харчові продукти;
· лікувальні косметичні засоби (креми, шампуні, солі, лосьйони, еліксири тощо);
· репеленти.
Якщо запаси товарів не можуть бути використані або реалізовані (втратили необхідні якості, минає термін придатності або з інших причин), вони не повинні відображатися в складі активів аптеки, тобто підлягають списанню на операційні витрати звітного періоду.
Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 946 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!