Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Організація приймання лікарських засобів і виробів медичного призначення в аптеці подана у підтемі 3.1.
З моменту прийняття товару виникає матеріальна відповідальність (див. підтему 2.2). При прийманні товару може бути встановлена недостача (при перевірці ваги нетто чи кількості одиниць у певних місцях) або брак. Тоді приймання припиняється і забезпечується подальше зберігання отриманого товару та повідомляється представник постачальника.
Представник постачальника, який перебуває в одному населеному пункті з аптекою, повинен прибути не пізніше наступного дня після одержання виклику, а якщо товар
відноситься до категорії, що швидко псується, - то протягом 4-х годин. Представник, який знаходиться в іншому населеному пункті, повинен прибути протягом 3-х днів. Якщо у встановлений термін представник не прибув, то приймання товару проводиться
в присутності представника незацікавленої сторони, або самостійно, якщо постачальник дає згоду на одностороннє приймання товару.
Для одержання товару матеріально відповідальним особам видається доручення, яке оформляється на спеціальних бланках, підписується керівником і головним бухгалтером. Доручення видається тільки працівникам аптеки. Термін дії доручення - 10 днів.
Лікарські засоби та вироби медичного призначення надходять в аптеку безпосередньо від заводів-виробників або від оптових фармацевтичних посередників, які повинні мати чинні ліцензії на право оптової торгівлі, копії яких додаються до договорів поставки і зберігаються в аптеці.
При відвантаженні товарів постачальник зобов’язаний надати сертифікати якості на всі лікарські засоби з описом зовнішнього вигляду та відміткою кількісного вмісту діючих речовин, виписує супровідні документи (рахунок-фактуру, товаротранспортну накладну (бланк 11.1) і податкову накладну (бланк 11.2), на підставі яких товар в аптеці приймають за кількістю і якістю.
Виписування податкової накладної є вимогою податкового обліку навіть у випадку отримування товару без податку на додану вартість.
Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 923 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!