Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Після таксування і реєстрації рецепта фармацевтичний фахівець, перед тим як передати його в асистентську, повинен додати до рецепта необхідні етикетки.
Згідно з “Правилами виготовлення лікарських засобів в умовах аптеки”, затверджених наказом МОЗ України від 15.12.2004 р. №626, існують такі етикетки (на білому фоні сигнальні кольори):
· для внутрішнього вживання “Внутрішнє” (зелений колір);
· для зовнішнього вживання “Зовнішнє” (оранжевий колір);
· для лікарських засобів парентерального застосування “Для ін’єкцій”, “Для інфу- зій” (синій колір)\
· для очних лікарських форм “Очна мазь”, “Очні краплі” (рожевий колір).
Залежно від лікарської форми лікарські засоби можуть оформлятися відповідними
етикетками, наприклад: “Мікстура”, “Порошки”, “Мазь”, “Вушні краплі”, “Назальні краплі” тощо.
На етикетках повинні бути такі позначення:
· емблема медицини або емблема медицини та емблема (логотип) суб’єкта господарювання або емблема (логотип) суб’єкта господарювання;
· номер або назва аптеки, адреса, назва суб’єкта господарської діяльності;
· номер рецепта або вимоги (замовлення) лікувально-профілактичного закладу;
· прізвище, ініціали хворого або номер та назва лікарні, відділення;
· назва та/або склад лікарського засобу. Склад лікарського засобу повинен бути вказаний українською та латинською мовами (заповнюється від руки або наноситься штампом). При відсутності місця на етикетці дозволяється склад вказувати однією мовою;
· спосіб застосування (при позначенні способу застосування вказати дозу, частоту та час приймання (до чи після їжі) чи введення (для ін’єкційних та інфузійних лікарських засобів) тощо;
· приготував, перевірив, номер аналізу;
· серія (для серійного виробництва). Серія для продукції серійного виробництва позначається цифрою, що відповідає порядковому номеру за журналом лабора- торно-фасувальних робіт;
· дата приготування;
· термін придатності;
· ціна.
На етикетках внутрішньовенних інфузійних лікарських засобів додатково вказуються значення осмоляльності (осмолярності) та іонний склад розчину.
На ліки індивідуального виготовлення, до складу яких входять отруйні, наркотичні, психотропні лікарські засоби, прекурсори списку № 1, а також сильнодіючі лікарські засоби, що підлягають предметно-кількісному обліку, виписують сигнатуру з жовтою смужкою у верхній частині і написом на ній чорним шрифтом “Сигнатура”, де, крім паспортної частини рецепта, вказують повний склад інгредієнтів, що входять у дану лікарську форму, прізвище та ініціали хворого і лікаря, прізвища осіб, які виготовили, перевірили і відпустили лікарську форму, дату і ціну.
На всіх видах внутрішньоаптечних заготовок та лікарських засобів, до яких ставляться вимоги щодо стерильності, слід додатково вказувати “Стерильно” або “Приготовлено асептично” (на білому фоні синій шрифт) - для препаратів, які не підлягають стерилізації.
Для ліків, які вимагають особливих умов зберігання або застосування, на етикетках друкарським способом наносяться такі додаткові попереджувальні написи:
“Дитячий” - білий шрифт на зеленому фоні.
“Серцевий” - білий шрифт на оранжевому фоні;
“Берегти від вогню” - білий шрифт на червоному фоні;
“Поводитись з обережністю” - червоний шрифт на білому фоні;
“Зберігати в прохолодному місці” - білий шрифт на синьому фоні;
“ Зберігати в захищеному від світла місці” - білий шрифт на синьому фоні;
“Перед уживанням збовтувати” - зелений шрифт на білому фоні.
У відповідності з правилами оформлення:
· мікстури супроводжуються попереджувальними етикетками - “Зберігати в прохолодному і захищеному від світла місці”, “Перед вживанням збовтувати”;
· краплі для внутрішнього вживання, мазі, свічки, очні мазі та очні краплі - “Зберігати в прохолодному і захищеному від світла місці”;
· лікарські засоби, що містять отруйні речовини, а також при відпуску кислот концентрованих, розчинів пероксиду водню, фенолу в чистому вигляді або в розчинах з концентрацією більше 5 % - “Поводитись з обережністю!”
Флакони, у яких відпускають розчини отруйних лікарських засобів (ртуті дихло- риду, ртуті ціаніду, ртуті оксиціаніду) оформляють попереджувальними написами “Отрута” (із зображенням перехрещених кісток і черепа) і “Поводитись обережно!”, а на етикетці зазначається назва розчину українською мовою та його концентрація.
Усі етикетки повинні обов’язково містити запобіжний напис “Берегти від дітей”. Наклеювання етикеток слід проводити негайно після наповнення флаконів або пакування виготовлених лікарських засобів, щоб запобігти змішуванню продуктів та помилковому маркуванню.
Наклеювання етикеток на лікарські засоби, що виготовляються серіями та підлягають перевірці за показником “Механічні включення (видимі частки)”, проводиться після стерилізації та проведення цього виду контролю.
Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 16405 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!