Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Таксування водних витяжок, спирту і спиртових розчинів



Настої і відвари таксують, виходячи з сухих екстрактів-концентратів або лікарської рослинної сировини.

Якщо кількість лікарської рослинної сировини на рецепті не зазначена, то витяжку готують у співвідношенні 1: 10. Водні витяжки з лікарської рослинної сировини групи сильнодіючих виготовляють тільки за прописами лікарів. Якщо відсутні дані про кон­центрацію витяжки, то слід брати 1 вагову частину сировини на 400 об’ємних частин води. Водні витяжки з трави горицвіту, коренів і кореневищ валеріани і коріння істоду виготовляють у співвідношенні 1: ЗО.

При таксуванні водних витяжок необхідно знати їх офіціальні прописи, технологію виготовлення, коефіцієнти водопоглинання чи витратні (видаткові) коефіцієнти (для алтейного кореня). Оцінюють сировину, воду, посуд, розраховують тарифи та загальну вартість до і після округлення.

При виготовлені спиртових розчинів, якщо немає інших вказівок, використовують спирт етиловий. Коли міцність етилового спирту не зазначена, то використовують 90 % спирт. Якщо на спиртовий розчин затверджена аналітично-нормативна документація, то використовують спирт тієї міцності, яка у ній зазначена. Готуючи рідкі лікарські форми, до складу яких входить спирт, його дозують за об’ємом, а готуючи ін’єкційний розчин - за масою.

Ціна етилового спирту в чистому вигляді та у суміші однакова, оскільки її визнача­ють за вмістом 96 % спирту у виписаній лікарській формі.

Коли етиловий спирт відпускається у чистому вигляді, то беруть тариф за відпуск спирту, якщо ж він входить у склад лікарської форми, то рахується як компонент.





Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 4069 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...