Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
При таксуванні цих лікарських форм необхідно розрахувати кількість сухих речовин і розчинника. Якщо до складу розчину входять порошкоподібні речовини в сумарній кількості 3 % і більше, то необхідно враховувати коефіцієнт збільшення об’єму для прописаних інгредієнтів. Потім, оцінюють сухі речовини, розчинник, посуд, розраховують тариф і загальну вартість до і після округлення.
Якщо розчинник у прописі не зазначений, то готують водні розчини. При вказанні концентрації водного розчину у відсотках мають на увазі масооб’ємні відсотки. При зазначенні концентрації розчину 1: 100, 1: 200 і т. д. мають на увазі вміст лікарської речовини за масою у відповідному об’ємі розчину.
Оцінка рідких лікарських засобів, виписаних в рецепті у краплях, здійснюється з урахуванням фактичної кількості крапель дан'бго лікарського засобу в 1 мл чи в 1 г, використовуючи для цього таблицю крапель.
Об’єм рідкої лікарської форми визначають додаванням усіх рідин, що входять до її складу.
Варто пам’ятати, що лікарські засоби, які випускаються фармацевтичними підприємствами у вигляді рідин (настоянки, сиропи тощо), для виготовлення лікарських форм дозують за об’ємом.
В’язкі рідини (бензилбензоат, вінілін, гліцерин, дьоготь, мінеральні масла і рослинні олії, іхтіол, поліетиленоксид-400, силікони), леткі (димексид, скипидар, метилсаліци-лат, хлороформ, ефір медичний, ефірні олії), а також рідини з великою густиною (пергідроль, концентровані кислоти) дозують за масою безпосередньо у склянку (флакон) для відпуску. Якщо необхідно встановити об’єм рідких лікарських форм, до складу яких входять вказані вище рідини, то враховують їх густину.
Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 6011 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!