Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Категорії хворих, яким показано безоплатний і пільговий відпуск ліків



Право на безоплатне отримання ліків за рецептами лікарів мають:

а) групи населення у разі амбулаторного лікування:

1. Особи, яким передбачено безоплатний відпуск лікарських засобів, імунобіологіч-них препаратів та виробів медичного призначення згідно з Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (1993 р., зі змінами):

1.1. Учасники бойових дій (особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час, в т. ч. військо­вослужбовці, які проходили військову службу в період громадянської та Великої Вітчизняної воєн, вояки Української повстанської армії, які брали участь у бойових діях проти німецько-фашистських загарбників на тимчасово окупованій території України в 1941-1944 роках, які не вчинили злочинів проти миру і людства та реабі­літовані відповідно до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні" (1991 р., зі змінами), а також громадяни з числа колишніх військовослуж­бовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані та інших країнах).

1.2. Інваліди війни та прирівняні до них (особи з числа військовослужбовців дію­чої армії та флоту, партизанів, підпільників, працівників, які стали інвалідами під час захисту Батьківщини, виконання обов'язків військової служби (службових обов'яз­ків) чи пов'язаних з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з'єднаннях, підпільних організаціях і групах та інших формуваннях, визнаних такими законо­давством України).

1.3. Учасники війни (військовослужбовці, які в період війни проходили вій­ськову службу у Збройних Силах колишнього СРСР, трудівники тилу, в т. ч. особи, які навчались у цей час в училищах, школах та інших вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, а також інші особи, передбачені законом).

1.4. Особи, на яких поширюється чинність цього Закону (сім'ї військовослужбов­ців, партизанів, підпільників, учасників бойових дій на території інших держав, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов'язків військової служби, а також внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті або одержаного в період проходження військової служби чи на території інших держав під час воєнних дій та конфліктів, та ін.).

1.5. Особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною (Герої Радянського Союзу, повні кавалери ордена Слави, особи, нагороджені чотирма і більше медалями "За відвагу", а також Герої Соціалістичної Праці, удостоєні цього звання за працю в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років) - мають право на позачергове безплатне забезпечення.

2. Особи, яким передбачено безоплатний відпуск лікарських засобів згідно з Зако­ном України "Про жертви нацистських переслідувань" (2000 р., зі змінами):

2.1. Колишні неповнолітні (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового утримання, створе­них фашистською Німеччиною та її союзниками в період Великої Вітчизняної війни та другої світової війни, а також діти, які народилися у зазначених місцях примусо­вого утримання їх батьків.

2.2. Колишні малолітні (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14років) в'язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового утримання, визнані інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин.

2.3. Колишні в'язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового утримання.

2.4. Дружини (чоловіки) померлих жертв нацистських переслідувань, визнані за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших при­чин, які не одружилися вдруге.

3. Особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, а саме Герої Соціалістичної Праці, Герої України та повні кавалери ордена Трудової Слави відповідно до Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку України" (1994 р., зі змінами) - першочергове безплатне забез­печення ліками.

4. Інваліди з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв'я­зок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу (згідно із Законом України "Про статус і соціаль­ний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (199-1 р. зі змінами).

5. Пенсіонери з числа колгоспників, робітників, службовців, які одержують пенсію за віком, по інвалідності та у разі втрати годувальника - в мінімальних розмірах (за винятком осіб, які одержують пенсію на дітей у разі втрати годувальника);

6. Діти віком до 3-х років.

7. Діти-інваліди віком до 16 років.

8. Дївчата-пїдлітки і жінки з протипоказаннями вагітності, а також жінки, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, забезпечуються безоплатно засо­бами контрацепції.

б) категорії захворювань у разі амбулаторного лікування: онкологічні і гема­тологічні хвороби, діабет (цукровий і нецукровий), ревматизм, ревматоїдний артрит, пухирчатка, системний гострий вовчак, системні, хронічні і тяжкі захворювання шкіри, сифіліс, лепра, туберкульоз, Аддісонова хвороба, гепатоцеребральна дистрофія, феніл-кетонурія, шизофренія та епілепсія, психічні хвороби (інваліди І та II груп, а також хворі, які працюють у лікувально-виробничих майстернях психоневрологічних і психі­атричних закладів), стан після операції протезування клапанів серця, гостра переміжна порфирія, муковісцидоз, тяжкі форми бруцельозу, дизентерія, гінофізарний нанізм, стан після пересадки органів і тканин, бронхіальна астма, хвороба Бехтєрєва, міастенія, міопатія, мозочкова атаксія Марі, хвороба Паркінсона, інфаркт міокарда (перші шість місяців), дитячий церебральний параліч, СНІД, ВІЛ-інфекція, післяопераційний гіпер­тиреоз (у т. ч. з приводу раку щитовидної залози), гіпопаратиреоз, вроджена дисфунк­ція кори наднирпиків.

Безоплатний відпуск лікарських засобів за переліченими категоріями захворювань провадиться лише у разі амбулаторного лікування основного захворювання, за яким хворим надано пільги. Хворі на СНІД та ВІЛ-інфіковані незалежно від основного захво­рювання мають право на безоплатний відпуск лікарських засобів за наявності в них будь-яких інших захворювань.

Право на пільгове отримання ліків при амбулаторному лікуванні, тобто з оплатою 50 % їх вартості, мають такі групи хворих:

1. Інваліди І та II груп внаслідок трудового каліцтва, професійного або загального захворювання.

2. Інваліди з дитинства І та II групи віком після 16 років.

3. Діти віком від трьох до шести років.

4. Особи, реабілітовані відповідно до Закону України "Про реабілітацію жертв полі­тичних репресій на Україні" (1991 р. зі змінами), які стали інвалідами внаслідок репресії або є пенсіонерами.

5. Особи, нагороджені знаком "Почесний донор України" та "Почесний донор СРСР" відповідно до Закону України "Про донорство крові та її компонентів" (1995 р., зі змі­нами).





Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 3064 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...