Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Правова доктрина



Кіяс – висновок за аналогією.

117.ПОРІВНЯЛЬНЕ ПРАВОЗНАВСТВО АБО ЮР.КОМПАРАТИВІСТИКА.

Юридична компаративістика - система знань накопичених у процесі порівняльних досліджень у правовій сфері. Компаративістика - слово латинського походження (лат. Сотрагаїіуш) і в перекладі означає порівняння. У сучасній науковій юридичній літера­турі відсутня єдина інтерпретація сутності, змісту і призначення юридичної компара­тивістики, це ж стосується і назви зазначеної дисципліни. Науковці використовують різні терміни для позначення сукупності знань у порівняльно-правовій сфері, зокрема: компаративна юриспруденція, порівняння у праві, порівняльне право, порівняльне пра­вознавство.

Сучасна юридична компаративістика виникає у другій половині XIX століття.

3 ета­пи в розвитку порівняльного правознавства:

1) виникнення як результат накопичення і систематизації юридичних знань про проблеми застосування порівняльно-правового ме­тоду, вивчення загальних та одиничних рис різноманітних правових систем світу (до другої половини XIX ст.);

2) розвиток, який супроводжувався пошуком окремого са­мостійного місця в системі юридичних знань та юридичній освіті - поява власного пред­мета, методів понятійного апарата та ін. (з другої половини XIX ст.);

3) оформлення у цілісну систему порівняльно-правових знань внаслідок зростання значення досліджень і визначення їх результатів по встановленню єдності та відмінності правових систем, їх групування у правовій сім’ї (типи) (друга половина XX - початок XXI ст.ст.)

Юридична компаративістика досліджує геоправовий простір, основними елементами якого, на сьогодні, є національні правові системи, як специфічні, своєрідні, неповторні комплекси правових явищ, які тісно пов’язані із цивілізаційними, культурними, психологічними та іншими аспектами буття людського суспільства.


118.СХЕМА «СПІВВІДНОШЕННЯ ТДП З ІНШ. ГУМАН. НАУКАМИ ТА НАВЧ. ДИСЦ., ЯКІ ВИВЧ. Д І П.: ФІЛ-Ю, ПОЛІТ-Ю, СОЦ-Ю, ЕК-Ю, ПСИХ-Ю, ІСТ-Ю ТОЩО».

119.СХЕМА «МІСЦЕ ТДП В СИСТ. ЮР.НАУК».

120.СХЕМА «Ф-ї Д-ВИ ЗА РІЗНИМИ КРИТЕРІЯМИ КЛАСИФ-Ї».

Ф-ї д-ви
За тривалістю дії
Постійні
Тимчасові
За напрямом
Вн
Зв
ек
соц
ідеол
екол
Охорона правопорядку
Оборона країни
Підтримка миру
Співроб з інш країнами
За призначенням держ д-сті  
Основні
Неосновні


121.
Механізм д-ви
СХЕМА МЕХ-МУ Д-ВИ.

Держ органи (апарат д-ви)
Зак
Вик
Суд
Колективи службовців, що створ-ся для реал-ї владних ф-й: зак, вик, суд.
Держ підприємства (установи та орг.-ї)
Підприємства
Організації
Установи
Підрозділи та колективи працівників, що створ-я д-вою для реал-ї функції д-ви в ек та соц. сферах.
Органи д-ви спец признач-я
Контрольні
Місця позб волі
Правоохор-і
Створ-ся орг.-ми д-ви, їм підпорядков-ся та забезп-ть реал-ю правоохор, контр-наглядових і каральних ф-й.





Дата публикования: 2014-12-08; Прочитано: 294 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...