Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Характеристика асортименту



Зошити. Це найпоширеніша і велика група, що займає більше80% річного обсягу випуску білових товарів. До неї входить вісім підгруп зошитів: учнівські (шкільні), загальні, для малювання, нотаток,ескізів, записування слів, зошити і папір для нот, для підготовки дошкільнят до письма.

Зошити учнівські (шкільні) виготовляють таких видів лініювань:

1) в одну горизонтальну лінію

2) у дві горизонтальні лінії різної інтенсивності;

3) у дві горизонтальні лінії різної інтенсивності з рідкими нахиленими лініями;

4) у клітинку розміром.

Щоденники шкільні. Це вироби для записів учнями завдань намайбутні дні тижня, а також для записів учителів. Обсяг щоденника - 40 листів форматом 170x205 або168x198 мм.

Альбоми і папки з папером (включаючи блоки). До цієї групивідноситься велика кількість альбомів для фотознімків і поштових листівок, а також альбоми для малювання, креслення, для значків, віршів, альбоми і блоки для ескізів, гербаріїв; вироби для зберігання поштових марок.

Записники, блокноти, календарі і книги для записів. Асортимент цих виробів найрізноманітніший: записники, різноманітні заобсягом, папером, конструкцією та оформленням. їх виготовляють залфавітом і без нього, у комплекті з блокнотом, з кишеньками для зберігання документів, олівців, паперу для нотаток, запасними блоками, увигляді мініатюрних радіоприймачів, візитних карток тощо. На верхній обкладинці записників вміщують художньо візерунки або інші види декору.

Візитна картка. Ще кілька років тому візитними картками користувалася порівняно незначна кількість людей - дипломати, керівники великих підприємств, працівники зовнішньоекономічних організацій. Сьогодні вони необхідні майже кожній людині.

Перші візитні картки з'явилися в Китаї. Однак популярність і розповсюдження вони набули уФранції під час правління Людовика XIV. Наприкінці XVIII ст.без візитної картки не міг обходитися жоден дворянин. Більш того. На той час склалися певні правила, порушувати які суворо заборонялося: розміри візитної картки підпорядковувалися ієрархічнійсубординації дворянина; а серед членів великого сімейства розмірамиі солідністю повинні були відрізнятись картки господаря. І якось непомітно сталося так, що кожна нова візитка ставала ошатнішою, пишнішою і більшою за попередню. З часом у найбільш вельможних вонинабули розмірів книги.

Приблизно із середини минулого сторіччя в моду почав входити строгий діловий стиль. З того часу вимоги до зовнішнього виглядукартки володаря стали правилами хорошого тону. У ній, крім прізвища і титулу, можна було вказати рід занять, обов'язково точну адресу і телефон.

Візитну картку вручають людині, з якою бажають познайомитися ближче або збираються продовжувати стосунки.

Знаряддя для письма включають олівці, пера сталеві, ручки звичайні, автоматичні, чорнило, чорнильниці йфломастери тощо.

Олівці. Залежно від призначення і властивостей стрижня, якимпишуть, розрізняють олівці графітні, копіювальні, кольорові й автоматичні. Вони характеризуються формою, довжиною і діаметромстрижня, ступенем твердості, кольором оболонки. За формою поперечного зрізу розрізняють олівці круглі і багатогранні. Наприклад,олівці копіювальні виготовляють круглими, а олівці, призначені длякреслення, - шестигранними.

Залежно від виду стрижня, яким пишуть, розрізняють графітні,копіювальні й кольорові олівці. Стрижень графітного олівця для письма залишає лінію сіро-чорного кольору, що легко стирається Гумкою.

Стрижень копіювального олівця утворює лінію сірого кольору різноїінтенсивності залежно від міри зволоження паперу. Ця лінія важчестирається гумкою. Стрижень виготовляють із суміші водорозчинногофарбника і графіту.

Залежно від ступеня твердості стрижня, яким пишуть, олівціподіляють на 15 груп: 6М, 5М, 4М, ЗМ, 2М, М, ТМ, СТ, Т, 2Т, ЗТ, 4Т,5Т, 6Т, 7Т. Літера "М" означає м'якість стрижня, літера "Т" – йоготвердість. Цифра означає ступінь м'якості або твердості стрижня,яким пишуть. Чим більша цифра, тим сильніші його властивості.Залежно від кольору стрижня, яким пишуть, виготовляють івідповідних кольорів покриття поверхні оболонок. Кольорові олівцівиготовляють із сумішей пігментів і фарбників з наповнювачами,в'яжучих речовин і жирів.

Пера. Виготовляють із сталі з використаннямсплавів золота та інших металів.За призначенням поділяються на звичайні (шкільні й канцелярські), спеціальні (для автоматичних ручок, креслярських робіт,плакатні, для спеціальних шрифтів, нотні).

Однією з головних відмітних ознак, що визначає властивість(здатність) письма пер, є форма кінчика, яким пишуть. Саме це й покладено в основу поділу пер на класи. Пера звичайні бувають з гострими вузенькими, із загнутими та з широкими кінчиками.

Ручки. Залежно від призначення випускаються шкільні, канцелярські й автоматичні.

За принципами нанесення чорнила або пасти на папір бувають: перові і кулькові.

Чорнило. Випускається рідким або сухим (у таблетках або в порошках). Рідке чорнило - це водяний розчин барвної речовини з домішками антисептика і загусника.За кольором чорнило буває чорним і кольоровим.Антисептик - це фенол і саліциловакислота. Вони запобігають загниванню чорнила.

Чорнило для авторучок, крім названих компонентів, міститьспиртовий розчин, тому воно легко сходить з пера, не розпливаєтьсяна папері і швидко висихає.





Дата публикования: 2014-12-08; Прочитано: 1346 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...