Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

До розд. 4.3) Двійковий пошук у відсортованому одномірному масиві



Для заповнення масиву значеннями скористаємося способом, що ми ще не застосовували. Це введення за допомогою об'єкта керування, що називається Комбінованим вікном. Цей об'єкт являє собою об'єднання двох полів — вікна списку і текстового поля. Для його створення в стандартному наборі Toolbox варто взяти інструмент ComboBox і помістити його на екранну форму.
— піктограма цього інструмента.

У комбінованого вікна є властивість Style, що має одне з трьох значень, що визначають спосіб його використання. Ми встановимо значення, що дорівнює 1. Це значення забезпечує постійну видимість як текстового поля, так і списку, а також можливість додавання в кінець списку нового елемента і видалення зі списку будь-якого елемента. Значення 0 властивості Style робить список невидимим (його можна побачити, клацнувши кнопку розкриття списку); а значення 2 властивості Style унеможливлює зміну вмісту списку.

У робочому додатку додавання чи видалення елементів здійснюється в такий спосіб.

Якщо Ви хочете додати елемент (рядок символів) у список, Ви повинні набрати цей рядок у текстовому полі комбінованого вікна і клацнути кнопку з написом Додати елемент у список.

Якщо Ви хочете видалити елемент (рядок символів) зі списку, Ви повинні виділити цей рядок у вікні списку комбінованого вікна і клацнути кнопку з написом Видалити елемент зі списку.

Процедури для натиснення кожної з зазначених двох кнопок такі:

Код 4.16

Як і в об'єкта ListBox, в об'єкта ComboBox є властивість Sorted. Якщо Ви встановите значення цієї властивості рівним True, елементи, що Ви будете поміщати в поле списку, автоматично впорядковуватимуться за абеткою (у лексикографічному порядку).

Скористаємося зазначеною властивістю об'єкта ComboBox для заповнення масиву відсортованими значеннями.

Заповнення масиву значеннями, що знаходяться у вікні списку об'єкта ComboBox, можна організувати за допомогою процедури для натискання командної кнопки з написом Помістити всі елементи у масив:

Код4.17

Після заповнення масиву значеннями вирішимо задачу швидкого пошуку в цьому масиві будь-якого елемента, що міститься в ньому. (Швидким називається двійковий пошук, ідея якого була описана наприкінці розд. 4.3.)

На мал. 4.8 приведене вікно додатка, у якому крім комбінованого вікна і перерахованих вище кнопок знаходиться текстове поле і поле для результату пошуку.

У текстове вікно користувач вводить значення, що повинне бути знайдене в масиві. Після натиснення мишею поля для результату, у ньому повинен з'явитися порядковий номер зазначеного значення в списку — одновимірному масиві.

Мал. 4.8. Вікно додатка, що демонструє двійковий пошук елемента в одновимірному масиві

Процедура, у якій реалізований процес двійкового пошуку, представлена в наступному коді:





Дата публикования: 2014-12-28; Прочитано: 275 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...