![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Причини економічної злочинності в Україні мають як об’єктивний, так і суб’єктивний характер.
Серед чинників, що мають об’єктивний характер, особлива роль належить соціально-економічним обставинам.
Перехід від адміністративно-командної до ринкової економіки відбувався в умовах розвалу колись єдиної країни, що призвело до розірвання виробничих і торговельних зв’язків.
В Україні не було чіткого й послідовного розуміння процесу входження, адаптації економіки до ринкових відносин. Тому були прийняті й реалізовані непродумані рішення економічного й правового характеру.
Через неврегульованість або неефективне вирішення важливих економічних питань у країні почалося «первісне накопичування капіталу», часто злочинними способами та засобами.
Значна частина промисловості зі зношеними основними фондами й відсталою технологією не може конкурувати в умовах ринку, підприємства банкрутують і закриваються, росте безробіття. Внутрішній ринок України заповнили низькоякісні, але дешеві товари, переважно. китайського виробництва.
Значні помилки були допущені державою при проведенні приватизації державних об’єктів. Розвивається тіньова економіка, паразитуючи за рахунок легальної, і водночас не сплачуючи податків.
Населення країни, яке не мало досвіду існування в ринковій економіці, сподівається від держави вирішення всіх проблем, воно, у своїй масі є надто довірливим. Усе це вигідно злочинцям, які продовжують створювати усілякі фінансові «піраміди», інші шахрайські схеми.
Націлена на прибуток діяльність комерційних банків не відповідає завданням структурної перебудови економіки.
Усі вказані обставини призвели до різкого зниження темпів і обсягів виробництва в усіх галузях народного господарства, зменшення національного продукту і національного доходу, а отже, до різкого зниження рівня життя населення.
В умовах глобальної економічної кризи, що охопила усі розвинені країни світу, економіка України понесла особливо великі втрати, мало місце суттєве зниження обсягів виробництва, зростання безробіття та подальше падіння рівня життя народу.
Організаційно-управлінські обставини пов’язані з неспроможністю державного апарату здійснювати ефективний вплив на ринкові економічні відносини, забезпечити реальний захист інтересів держави та пересічних громадян від злочинних посягань.
Так, зокрема, система контролю за банківськими розрахунками і діяльністю комерційних банків з боку НБУ була недосконалою. Держава значною мірою втратила контрольні функції у сфері економіки, було ліквідовано органи народного контролю, відомчого ревізійного апарату, торговельної інспекції та ін. Це дало можливість злочинним елементам вільно використовувати канали банківських розрахунків для розкрадання значних коштів.
В Україні на той час не було підготовлених фахівців з ринкової економіки, що зумовило появу багатьох проблем в економічній сфері і стрімке зростання економічної злочинності.
Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 718 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!