Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Поняття та класифікація організаційно-правової форми підприємництва



Вибір організаційно-правової форми підприємництва є важливим і складним етапом на шляху започаткування підприємницької діяльності.

Організаційно-правова форма – це форма юридичної особи, що характеризує специфіку її створення, майнового статусу, характеру її прав і прав засновників (учасників) на майно, та особливості їх відповідальності за зобов’язання суб’єкта.

Організаційно-правова форма передбачає поєднання організаційних і правових ознак, що характеризують особливості як створення юридичної особи, так і її діяльності. Різноманітність організаційно-правових форм діяльності підприємців обумовлена багатьма факторами, відображеними на рис. 3.1, у тому числі й тим, що кожна з форм має свої переваги та недоліки, які виявляються по-різному залежно від сфери та масштабу діяльності суб'єкта.

Знання особливостей тієї чи іншої організаційно-правової форми важливе в трьох аспектах. По-перше, важливо правильно визначити ту організаційно-правову форму, в якій підприємцю найвигідніше й найзручніше діяти. Також важливо правильно вчасно визначити необхідність зміни організаційно-правової форми, якщо існуюча вже не задовольняє потреби підприємця.

По-друге, укладаючи договірні зв'язки з контрагентами за угодами, знання специфіки їх організаційно-правових форм дозволяє визначити майновий статус контрагента, характер відповідальності щоб уникнути невиправданого ризику. По-третє, певні види діяльності можуть здійснюватися винятково в тих організаційно-правових формах, що зазначені в законодавстві. Зокрема, діяльність, пов'язана з виготовленням та реалізацією військової зброї та боєприпасів, може здійснюватися тільки державними підприємствами та організаціями, а проведення ломбардних операцій також повними товариствами.

Організаційно-правова форма встановлює особливості правового режиму діяльності даного суб'єкта, що має важливе значення і безпосередньо впливає на інтереси його контрагентів, оскільки визначає, зокрема, можливість стягнення за боргами суб'єкта, звернення вимог до його учасників тощо.Ця категорія є визначальною для характеристики обсягу прав, обов'язків, меж відповідальності конкретного суб'єкта підприємництва.

На сучасному етапі розвитку ринкових відносин функціонують різні підприємницькі утворення, але з неоднаковим ступенем юридичного кодування.

Класифікація організаційно-правових форм підприємництва у загальному виді представлена в таблиці 3.1. кожна з форм підприємницьких утворень попадає в ту чи іншу групу згідно із класифікаційними ознаками.

Таблиця 3.1.





Дата публикования: 2014-12-08; Прочитано: 941 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...