Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

З простудними захворюваннями



Простуда (простудні захворювання) – загальна назва гострих респіраторних захворювань, що виникають, як правило, після переохолодження.

За даними епідемічних досліджень та соціологічного опитування, що проведені в різних країнах Європи, саме простудні захворювання є найбільш частою причиною звернення за лікарською допомогою в аптеку та придбанням без- рецептурних лікарських засобів.

Симптоми, що характерні для простуди – біль у горлі, риніт, кашель, лихо-манка, кон’юктивіт – можуть бути як проявом незначного порушення з боку здоров’я, так і початком серйозного захворювання або проявом загострення хронічного захворювання, що має дана людина.

В першому випадку симптом може бути повністю усунений за допомогою препаратів безрецептурного відпуску. В другому випадку безрецептурні засоби можуть полегшити стан хворого для того, щоб хворий міг самостійно піти на прийом до лікаря. В третьому випадку пацієнт, як правило, знає про своє захворювання і має вказівки лікаря, які ж безрецептурні препарати йому слід приймати у випадку загострення захворювання. В практиці фармацевта надзвичайно важливо вміти відрізняти небезпечні симптоми простуди від симптомів серйозних захворювань, що вимагають обов’язкового контролю лікаря, знати основні положення фармацев-тичної опіки при застосуванні безрецептурних препаратів для симптоматичного лікування як окремих проявів простуди, так і комплексних протипростудних засобів.

Біль у горлі – є частим симптомом, що супроводжують гострі респіраторні вірусні захворювання (простуду).

Найбільш часті причини болю у горлі:

· Ангіна (гостре інфекційне захворювання з переважним ураженням піднебінних мигдалин) характерний сильний біль при ковтанні, що супроводжується порушенням загального стану, підвищенням температури;

· тонзиліт (хронічне запалення піднебінних мигдалин) – характерне відчуття першіння, відчуття інородного тіла в ділянці мигдалин, неприємний запах з рота, незначні болі при ковтанні, субфебральна температура;

· ларингіт (запалення слизової гортані) – характерне відчуття сухості, першіння, подряпування в горлі, осиплість голосу, сухий «гавкаючий» кашель;

· фарингіт (гостре або хронічне запалення слизової оболонки гортані) – характерний біль при ковтанні, більше виражена при ковтанні слини ніж їди.

Важливо пам’ятати, що поряд з вірусами ангіну можуть викликати гемолітичний стрептокок (він же збудник скарлатини), дифтерійна паличка (вона ж збудник кашлюка). При стрептококовій ангіні можливе виникнення серйозних ускладнень – ревматизму, гломерулонефриту.

При відпуску пацієнтам без рецептурних препаратів для симптоматичного лікування болю в горлі слід обов’язково вияснити, чи немає у пацієнта «загро-зливих» симптомів, що дозволяє запідозрити серйозні захворювання, що вимагають обов’язкового звернення до лікаря.

Такими симптомами є:

1. Затруднене дихання, неможливість вимовити декілька слів між вдохами.

2. Неможливість проковтнути слину.

3. Різке збільшення піднебінних мигдалин, нальоти або виразки на мигдалинах.

4. Яскрава «палаюча» червоність горла.

5. Болючість лімфовузлів при дотику.

6. Підвищення температури вище 38-38,50С.

7. Біль у горлі, що супроводжується шкірною висипкою.

8. Біль у горлі, що супроводжується сильним головним болем, болем у вухах, животі.

9. Біль у горлі, що супроводжується зміною кольору сечі.

При відсутності вказаних «загрозливих» симптомів можливе симптоматичне лікування. У такому випадку приступають до наступного етапу опіки – вибору нап-рямку симптоматичного лікування пацієнта і визначення фармакологічної групи пре-паратів для його здійснення.





Дата публикования: 2014-11-28; Прочитано: 242 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...