Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Принцип дії НЧ корекції, рис. 8.13, базується на тому, що навантаження каскаду змінюється з частотою, при цьому для елементів схеми виконуються такі умови
Рисунок 8.13 – НЧ корекція
У смузі НЧ, коли опір навантаження каскаду зростає, рис. 8.14. Вибираючи елементи і можна досягнути того, щоб підсилення зростало так само, як воно послаблюється подільником і Скориставшись методом Брауде, можна здійснити вибір елементів і , що забезпечують максимальну протяжність горизонтальної ділянки АЧХ.
а)
б)
Рисунок 8.14 – Зміна опору навантаження каскаду з НЧ корекцією (а) і його частотна характеристика (б)
Вираз для що забезпечує найкращу корекцію при обраному та заданому
або для каскаду нп ПТ, де
Розрахунок НЧ корекції здійснюється, як правило, графічним методом по відомих графіках залежності і різних b. Якщо корекція виконана так, що на АЧХ утворюється підйом. Цей підйом у деяких випадках можна використовувати для компенсації частотних спотворень інших каскадів, рис. 8.15, а. Включення викликає зміни і перехідної характеристики каскаду в області великого часу, рис. 8.15, б.
Рисунок 8.15 – Компенсації перехідних спотворень (а), і зміна перехідної характеристики в області великого часу (б)
Вихідний імпульс каскаду з НЧ корекцією відрізняється від вхідного тим, що його вершина має лінійний підйом, який викликається кінцевим часом заряду конденсатора .
На практиці необхідно розглядати сумісну дію коректувального фільтра і спотворювальної ланки міжкаскадного зв'язку (розділовий конденсатор і вхідний опір наступного каскаду ). Якщо сталі часу коректувальної і спотворювальної ланок обрані однаковими
результувальне спадання плоскої вершини імпульсу, що підсилюється тривалістю визначається як
Наведені вирази відповідають випадку найкращій корекції плоскої вершини імпульсу (результувальне спадання у кінці імпульсу мінімальне при відсутності підйому у будь–якій частині плоскої вершини імпульсу) для випадку . Остання умова має місце для каскаду на ПТ.
Запитання та завдання для самоконтролю
1. Що викликає зменшення підсилення в області НЧ (ВЧ)?
2. Як проводиться корекція частотної характеристики в області НЧ (ВЧ)?
3. Що таке корекція за Баттервортом?
4. Яке положення нулів та полюсів відповідає умові ефективної корекції АЧХ?
5. У чому полягає різниця корекції за Брауде від корекції за Баттервортом?
6. У чому полягає відмінність послідовної та паралельної індуктивної корекції?
7. Як вибираються параметри коректувального кола для корекції спотворень вершини імпульсу?
8. Як визначити параметри коректувального кола у випадку емітерної корекції?
9. Як здійснюється корекція АЧХ підсилювача в області ВЧ за допомогою паралельної, послідовної і складеної схем високочастотної корекції? Перелічіть переваги та недоліки кожного з таких видів корекції?
10. Як провести аналіз властивостей імпульсного підсилювача за допомогою його перехідної характеристики? В яких межах повинні знаходитися показники перехідної характеристики?
Література [22-25]
Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 677 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!