Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Задача 12.2



Визначити розрахунковий струм для окремо стоящого трифазного асинхронного двигуна з технічними данними: 55кВт, 380 В, 0,91,

Розв’язання

Розрахунковий струм окремого трифазного асинхронного двигуна визначають по його номінальному струму

А.

13. Експлуатація та техніка безпеки в електроустановках

При організації експлуатації електрообладнання вирішують дві основні задачі. Перша задача (безперервна і надійна робота електрообладнання). Вона пов’язана з проведенням планово-попереджувального ремонту, який містить: технічне обслуговування, постійний та капітальний ремонти.

Технічне обслуговування. Його проводять в процесі роботи обладнання (перегляд і незначний ремонт, підтягнення кріплень, регулювання, протирання й чищення, тощо). Тривалість міжремонтного періоду складає до одного місяця.

Постійний ремонт. Його проводять з обов’язковою зупинкою обладнання (заміна малих вузлів, підшипників, перевірка лобових частин обмоток електричних машин, тощо). Роботу проводять з оформленням приймально-здавального акту. Тривалість міжремонтного періоду складає до одного року.

Капітальний ремонт. Це ремонт, при якому повністю відновляють технічно-екологічні дані обладнання (заміна й модернізація окремих вузлів і деталей). Тривалість міжремонтного періоду складає декілька років.

При вирішуванні другої задачі (ефективне використання економії енергії) особливу увагу приділяють економії електроенергії. Для цього необхідно:

– покращити якість ремонту енергообладнання;

– своєчасно проводити планово-попереджувальні ремонти;

– перевіряти правильність роботи передавального механізму (центрівка, заміна масла, необхідне число клинових ременів, їх натяг);

– покращувати умови охолодження електричних машин;

– не допускати роботу машин вхолосту;

– не допускати пуску машин без зняття навантаження;

– заміняти машини, що мало навантажені, машинами менш потужними тощо.

При експлуатації електрообладнання особливу увагу приділяють техніці безпеки.

Техніка безпеки в електроустановках

Дія електричного струму на організм людини. Електричний струм в організмі людини викликає теплову, хімічну та біологічну дію. Міра поразки людини залежить від струму, його шляху та тривалості. Струм у внутрішніх органах людини більш 0,05 А приводить до смерті, тому небезпечна напруга Uнебез 0,05 Rл, де Rл – опір людини.

Шкіра має опір 2 МОм, внутрішні органи –700 Ом. Небезпечний струм крізь мозок, серце та дихальні шляхи. Опір шкіри з ростом тривалості струму крізь людину швидко зменшується.

Найбільш поширені такі випадки електротравм:

– небезпечна ситуація при порушенні прихованій мережі;

– відкрита конструкція кімнатної розетки;

– користування зіпсованими побутовими електроприладами;

– пошкодження ізоляції.

Перша допомога потерпілим від дії струму повинна бути організована негайно, для цього необхідно:

– відключити напругу;

– покласти потерпілого, визвати лікаря;

– при непритомному стані давати нюхати нашатирний спирт, оббризкати водою;

– при судорожному диханні або при відсутності у потерпілого ознаки життя проводити штучне дихання;

– при переломах накласти шинну пов`язку.

Захисні заходи в електроустановках. Щоб запобігти можливим нещасним випадкам, застосовують заземлення та занулення. Треба заземлити: корпуса електричних машин, апаратів тощо; вторинні обмотки вимірювальних трансформаторів; каркаси розподільчих щитів; металеві труби електромереж та інші конструкції.

В електроустановках з ізольованою нейтралі виконують захисне заземлення та передбачають швидке відключення замикань на землю. В електроустановках до 1000 В з глухо заземленою нейтраллю застосовують занулення. Опір заземлюючого пристрою при Uл =380 В повинен бути не більш 4 0м. Місце приєднання провідників для заземлення або занулення повинно бути доступним для огляду.

Застосовують також захисне відключення. Є різні системи такого відключення. Вони забезпечують автоматичне відключення електроустановок при замиканні на корпус. Час відключення в таких системах 2с. Є системи, які реагують на напругу корпусу відносно землі, на струм замикання на землю, на напругу фази відносно землі та інші.

Ще застосовують захист робітників від доторкання до частин, які перебувають під напругою. Для цього використовують ізольовані проводи, апарати закривають кожухами, огороджують бар’єрами; блокировку в трансформаторних підстанціях й розподільчих пристроях; фарбування проводів та шин розподільчих пунктів; таблички застереження, заборони, дозволу.





Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 155 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...