Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
При вивченні теми студенти повинні:
– отримати уявлення про мову програмування, їх типи;
– вивчити поняття змінної, методу, процедури, функції;
– вміти дати визначення змінної, методу, процедури, функції.
– опанувати поняття інтегрованого середовища розробки;
– отримати уявлення про різномаїття мов програмування та їх особливості;
– вивчити основні поняття мови програмування та алгоритмів.
Ключові слова: алгоритм; блок-схема; змінна; тип змінної, інтегроване середовище розробки; панель інструментів; методи; процедури; функції; елементи керування; розгалуження; повторення; умовні оператори; редактор коду; стандартні типи даних; стандартні типи функцій; масиви; таблиці.
Лекція 11
1.1. Загальні відомості про Microsoft Visual Basic
1.2. Рядок заголовка.
1.3. Рядок меню.
1.4. Панель інструментів.
1.5. Вікно елементів керування
1.6. Вікно властивостей
1.1. Загальні відомості про Microsoft Visual Basic.
Однією з найпоширеніших мов програмування серед сучасних мов високого рівня, що використовуються в ПК, є мова Visual BASIC. Visual BASIC 6.0 — це сучасна могутня система програмування, яку складає низка компонентів.
Для завантаження програми Visual Basic необхідно на панелі задач Windows відкрити меню Пуск і вибрати опцію Програми, а потім знайти опцію програми Microsoft Visual Basic.
Створення програм в Visual Basic включає в себе проектування додатків, створення робочого середовища і написання програмного коду.
Після запуску Visual Basic з'явиться діалогове вікно New Project (Створити проект), в якому необхідно вибрати тип створюваного проекту.
Для створення проектів в межах даних лабораторно-практичних занять необхідно вибирати піктограму Standard EXE. Після цього на екрані виникне вікно інтегрованого середовища розробки Visual Basic, у якому виконуються основні дії щодо створення програм.
Інтегроване середовище розроблення прикладних програм у системі Visual BASIC 6.0
Одним із компонентів будь-якої сучасної системи програмування, в тому числі системи Visual BASIC, є інтегроване середовище-оболонка, що включає вбудований редактор тексту, систему інформаційної контекстуальної допомоги, транслятор-компілятор, компонувальник і на-лагоджувач програм, а також елементи призначеного для користувача інтерфейсу.
Безпосередня взаємодія програміста з інтегрованим середовищем розроблення здійснюється за допомогою засобів керування, розташованих у головному вікні проекту (рис..1). Це вікно з'являється на екрані монітора кожного разу під час запуску Visual BASIC. Основні його елементи розглядаються нижче.
1.2. Рядок заголовка.
Цей рядок розміщується у верхній частині головного вікна проекту. В ньому відображаються назва проекту і назва його екранної форми. У квадратних дужках указується режим роботи: [design] — режим проектування або [run] -— режим виконання. Крім того, у правому кутку рядка заголовка є три кнопки, що керують вікном екрана: згорнути, розбити, закрити.
1.3. Рядок меню.
Він знаходиться під рядком заголовка і містить кілька пунктів, кожний з яких має власне спадне меню, що відкривається клацанням лівою клавішею миші на цьому пункті. Спадне меню має список команд, які використовуються під час роботи з Visual BASIC.
Меню Файл призначене для роботи з проектом та формами. Меню Правка містить досить відомі команди редагування. Меню Вид містить команди, що дають змогу розкрити в головному вікні проекту інструментальні вікна, необхідні для розроблення та налагодження додатка.
1.4. Панель інструментів.
Ця панель, розташована під рядком меню, призначена для виконання команд із рядка меню, що найчастіше використовуються. Вона є швидким і зручним засобом виконання команд одноразовим клацанням лівою клавішею миші на вибраній кнопці.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
За замовчуванням під час запуску Visual BASIC відображається стандартна панель інструментів, що включає 22 піктограми.
Кнопки (1, 2,3) — це специфічні, характерні для Visual BASIC інструменти: 1 — відкривання нового проекту;
2 — додання файлів до проекту; 3 — створення і редагування меню. Інші піктограми є загальноприйнятими в системі Windows: 4 — кнопка для завантаження проекту; 5 — кнопка для збереження проекту; 6,7,8 — кнопки для редагування проекту, що розробляється. За їх допомогою виконуються такі операції: вирізати, копіювати в буфер, вставити з буфера.
Наступні піктограми є інструментами, які забезпечують пошук (кнопка 9), скасування виконання попередніх команд (кнопка 10) і повторення виконання команди (кнопка 11). Кнопки 12—14 призначені для запуску, припинення і завершення роботи програми. За допомогою наступних шести кнопок панелі інструментів розкриваються шість інструментальних вікон середовища проектування Visual BASIC: 15 — вікно провідніка проекту; 16 — вікно властивостей; 17 — вікно розташування форми; 18 — вікно характеристик об'єкта; 19 — вікно елементів керування; 20 — вікно розташування інструментальних вікон. Два інших вікна (екранної форми та редактора коду) розкриваються за допомогою кнопок, розташованих у вікні провідника проекту. У правій частині панелі інструментів відображаються ще дві пари чисел, які називаються індикатором положення (21) та індикатором розмірів (22) виділеного (активного) об'єкта.
Щодо панелі інструментів, то, як і в багатьох Windows-додатках Microsoft, Visual BASIC підтримує широкий діапазон панелей інструментів. Якщо вибрати команду Панель инструментов із меню Вид, то можна побачити список доступних панелей інструментів, в якому для вибору потрібної панелі інструментів необхідно встановити позначку поруч із її ім'ям.
Замалюйте і законспектуйте в зошити призначення кнопок стандартної панелі інструментів.
1.5. Вікно елементів керування
Вікно елементів керування Toolbox забезпечує проектувальника набором інструментів, необхідних для розроблення прикладної програми під час розміщення елементів керування на екранній формі.
Елементи керування — це візуалізований засіб для створення об'єктів на формі. Наприклад, на форму можна додати рисунки, написи, кнопки керування, списки, смуги прокручування, меню і геометричні фігури.
Вікно елементів керування забезпечує проектувальника стандартним набором елементів керування, які називаються вбудованими.
Кожний клас елементів керування має свій набір властивостей, які визначають зовнішній вигляд та функціонування елемента керування і встановлюються у вікні властивостей.
1.6. Вікно властивостей
Це вікно дає змогу змінювати властивості елементів інтерфейсу користувача. У рядку заголовка вікна властивостей указується ім'я форми, до якої належить елемент керування. Із списку полів, що знаходиться під рядком заголовка, треба вибрати необхідний елемент керування. У списку, розташованому нижче, перераховано властивості цього елемента (за алфавітом або за категоріями). Набір властивостей залежить від типу елемента керування.
Список властивостей складається із двох стовпців: у лівому перераховано назви властивостей, а у правому — їхні значення. Редагування вибраної властивості здійснюється вручну, вибором відповідного поля зі списку або за допомогою діалогового вікна настройки властивості. Короткий опис вибраної властивості відображається в нижній частині вікна.
ЛЕКЦІЯ 12
1.1. Загальні властивості елементів керування
1.2. Деякі властивості об'єктів.
1.3. Спеціальні властивості елементів керування
1.4. Вікно редактора коду
1.5. Особливості проектування Windows - додатків
1.6. Створення процедур оброблення подій
1.7. Деякі математичні операції, що виконуються у Visual BASIC
1.1. Загальні властивості елементів керування
Позиція. Розташування елементів керування на екранній формі визначається чотирма властивостями: Left, Top, Height та Width. Ці значення за замовчуванням вимірюються в твіпах (twip).
Tвin — це екранно-незалежна одиниця, що дорівнює 1/20 розміру точки принтера і гарантує незалежність відображення елементів від характеристик монітора.
Властивості Тор та Left задають координати верхнього лівого кутка елемента керування, властивості Height і Width — його висоту та ширину. Відлік у системі координат ведеться зверху вниз (Y) та зліва направо (X).
Властивості Left, Top, Height і Width є єдиними властивостями, які можна встановити, не звертаючись до вікна властивостей. Коли проектувальник додатка регулює розміри елемента керування і переміщує його. Visual BASIC змінює властивості Left, Top, Height та Width відповідно до розміщення цього елемента керування у вікні екранної форми і його розмірів.
Колір. Керування колірним оформленням елементів здійснюється за допомогою властивостей Backcolor, Fill-color та Forecolor, яким за замовчуванням призначаються стандартні кольори Windows.
Параметри шрифту. Вигляд шрифту в елементах керування вибирається встановленням значень властивостей Font.
Доступність і видимість елемента керування. Часто під час роботи з додатками потрібно зробити недоступними для користувача деякі елементи керування. Для цього використовуються дві властивості: Enabled та Visible.
Властивість Enabled визначає, чи буде елемент керування реагувати на події, чи ні. Якщо значення властивості дорівнює False (хибність), то елемент керування буде недоступний і користувач не зможе ним керувати. При цьому елемент підсвічується сірим кольором так само, як елементи меню системи Windows, які не можна вибрати.
Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 3538 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!