Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Табличний процесор MS Excel



4.1. Призначення та технічні параметри електронної таблиці

Електронна таблиця Microsoft Excel один з найбільш популярних додатків Microsoft Office. Цей додаток використається в роботі фахівцями різного профілю (економістами, фінансистами, бухгалтерами, маркетологами, менеджерами й т.д.). Електронні таблиці є ідеальним середовищем для виконання обчислень різної складності без особливих витрат на програмування, забезпечують зберігання великих масивів інформації типу реляційних баз даних - 60 тис. записів на кожному аркуші робочої книги. В електронну таблицю включений розвинутий математичний апарат, спеціалізовані інформаційні технології статистичного аналізу, доступні графічні засоби подання й аналізу даних. Excel - це комп’ютерна програма, яка призначена для обробки числових та текстових даних, представлених в електронних таблицях.

Інформаційні технології доступні користувачам різної кваліфікації - від користувачів до професійних програмістів. Кінцеві користувачі, як правило, обмежуються заповненням таблиць даними, завданням найпростіших розрахункових формул, командами меню. Більше підготовлені користувачі створюють комплексні інформаційні технології, засновані на застосуванні всього арсеналу засобів Microsoft Excel, у першу чергу, це - набір вбудованих функцій, стандартні надбудови, вирішують задачі моделювання й аналізу даних, використовуючи можливості Microsoft Excel по інтеграції даних і функцій обробки інших програмних засобів. Програмісти за допомогою таких інструментальних засобів як Visual Basic for Application створюють свої програми (додатка) що забезпечують автоматизацію обробки інформації. Електронна таблиця широко застосовується для автоматизації бухгалтерського обліку.

Документи розрахункового характеру можуть переводитися в електронну форму та зберігаються як шаблони для багаторазового використання.

Програма Excel має такі основні можливості: створення таблиці; оброблення числової та текстової інформації, представленої в таблиці; використання фінансових, математичних, статистичних, логічних, інформаційних та інших функцій; використання спеціальних засобів для обробки даних: дослідження впливу різних чинників на дані; розв’язання задач оптимізації; одержання вибірки даних, яка задовольняє визначеним критеріям; статистичний аналіз даних. Формування бази даних; побудова діаграм і графіків; друк результатів. Документом у таблиці за аналогією з Microsoft Word є книга, що складається з аркушів. Аркуші складаються з рядків і стовпців, на перетинанні яких знаходяться комірки для занесення в них даних. Стовпці електронної таблиці позначаються латинськими символами або цифрами, а рядка тільки цифрами. Кожна комірка електронної таблиці має адрес. Адрес комірки складається з найменування рядка та стовпця. Комірка може мати відносний, абсолютний та комбінований адрес. Наприклад, A1, $A$1, $A1, A$1.

Технічні параметри (можливості) або обмеження електронної таблицірозглянемо за допомогою таблиці 4.

Таблиця 4. Технічні параметри Microsoft Excel XP/2003

Параметр Обмеження
Розмір аркуша 65536 рядків і 256 стовпців
Ширина стовпця 255 символів
Висота рядка 409 крапок
Довжина запису для вмісту комірок (текст) Максимальне число: 32767 символів
Максимальна кількість аркушів у книзі  
Число зв'язаних аркушів Об'єм оперативної пам'яті
Загальне число сценаріїв на одному аркуші робочої книги 251 сценарій у підсумковому звіті
Число комірок в яких змінюються дані в окремому сценарії  
Число комірок, що обчислюються, у надбудові «Пошук рішення»  
Число користувальницьких функцій Обмежується оперативною пам'яттю
Межі масштабування зображення електронних таблиць 10-400%
Точність подання чисел в комірках 15 розрядів
Діапазон чисел в комірках Від -9,99999999999999Е307 до 9,99999999999999Е307
Довжина запису для формули Максимально 1024 символу
Число ітерацій для режиму підбора параметра  
Число виділених діапазонів у складі одного блоку  
Число аргументів функції Максимум 30
Число рівнів вкладеності функцій  
Число функцій аркуша електронної таблиці  
Число подання дат 01.01. 1900-31.12.9999




Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 576 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.076 с)...