Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Мал. 3.2.1. Функції методів навчання



У структурі методів виділяються прийоми. Прийом — це елемент методу. Елементи методів є не звичайною сумою окремих частин цілого, а системою, об'єднаною логікою ди­дактичного завдання. Зокрема, якщо певний спосіб навчання педагог використовує на уроці тільки для того, щоб зосереди­ти увагу на якомусь питанні змісту матеріалу, то цей спосіб відіграватиме роль дидактичного прийому. А якщо спосіб навчання використовується для з'ясування суті питання, для розкриття змісту матеріалу, то це вже буде не прийом, а метод. Метод є способом діяльності, що охоплює весь її шлях. Прийом — це окремий крок, фазова дія в реалізації методу.

Методичні прийоми – це доповнення або зміни в реалізації методу навчання. В кожного вчителя вони свої індивідуальні, постійно вдосконалюються і доповнюються

Наприклад, розповідь є методом навчання, але в лекції вона може бути прийомом активізації уваги учнів. Педагогічна майстерність учителя потребує не лише знання ним предмета, а й володіння методами і прийомами навчання. Ефективність навчання в сучасній школі залежить від уміння вчителя обрати метод, прийом навчання в конкретних умовах для кожного уроку.

Класифікують методи навчання з урахування дидактичного завдання, яке вони мають вирішувати. У класифікації повинна виявлятися внутрішня сутність методу, форма взаємопов’язаності діяльності вчителя та учнів як засіб управління їх пізнавальною діяльністю. Класифікувати методи навчання можливо також за тими джерелами, з яких учні набувають знання, вміння та навички:

1. Методи, пов’язані з передаванням та сприйняттям словесної інформації. Її джерелом є усне слово вчителя: розповідь, пояснення, бесіда, лекція, магнітофонні записи, а також друковане слово книжки: підручник, довідник, науково-популярна література, Інтернет і т.д.

2. Наочні методи навчання. Це – спостереження натуральних об’єктів, явищ, процесів або їх площинних, об’ємних, графічних зображень (моделей, макетів, малюнків, таблиць, діафільмів, телевізійних передач, кінофільмів і т.д.). Джерелом інформації у цьому випадку є натуральні об’єкти (явища, процеси) або їх образи.

3. Практичні методи навчання. До них належать вправи, вирішення задач, виконання трудових завдань. Джерелом інформації тут є практична діяльність учнів.

Така класифікація методів може бути використана в тих випадках, коли конкретно задане джерело, з якого учні будуть отримувати знання, вміння та навички. У той же час, згідно цієї класифікації, не розмежовані чітко методи вчення та методи викладання.





Дата публикования: 2014-11-19; Прочитано: 1326 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...