Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Технологія контактних з’єднань електрозварюванням



Процес отримання нероз’ємного з’єднання твердих металів, що здійснюється при використанні міжатомних сил зчеплення, називають зварюванням. Воно являється одним з самих високопродуктивних і економічних видів механізації електромонтажних операцій.

Міжатомне зчеплення відбувається при розплавленні металів і послідуючому охолод - женні (зварювання плавленням), а також при стисненні елементів, які зварюються (зварювання тиском).

Зварювання плавленням має універсальне використання, а зварювання тиском вико –ристовується для з’єднання пластичних металів — алюмінію, міді та ін.

При електромонтажних роботах і виготовленні конструкцій для кріплення електрооб- ладнання и прокладки мереж заземлення, проводив і кабелів широко використовується ручне електродугове зварення.

В монтажній зоні ручне зварення сталі виконують на змінному струмі штучними електродами марок УОНИ; MP-3; AHO-8; ОММ-5; ЦМ-5 та ін. Для робіт в монтажній зоні часто використовують мобільні зварювальні комплекти.

В умовах МЕЗ при виготовленні тонколистових конструкцій (лист товщиною 2—3 мм) широко розповсюджене напівавтоматичне електрозварювання сталі в середовищі захис -ного газу (вуглекислоти).

Зварювання алюмінію в середовищі аргону виконують алюмінієвим плавким електро- дом, зварювання міді — мідним.

Зварювання неплавким вольфрамовим електродом в середовищі аргону використовують для з’єднання алюмінію і міді.

Технологічні схеми окінцювання і з’єднання в стик жил кабелів показано на рис.1.1.31.

Рис.1.1.31. Окінцювання і з’єднання жил електродуговим зваренням:

а – окінцювання: 1– жила кабелю, 2– жила без ізоляції, 3– охолоджувач; 4– наконечник, 5– присадний пруток, 6– вугільний електрод, 7– електродний тримач.

б – з’єднання жил: 1– очищені кінці жил, 2– сплавлені жили, 3– форма, 4– охолоджувач, 5– присадний пруток, 6– вугільний електрод, 7–

електродний тримач.

Електрозварювання контактним розігрівом використовують при окінцюванні і з’єднанні алюмінієвих жил проводив і кабелів. Електрозварювання з’єднань і отворив алюмінієвих жил сумарним перерізом в скрутці до 12,5 мм2 виконують апаратом ВКЗ без флюсу вугільним електродом.

В монтажній зоні зварювання алюмінієвих однодротових жил контактним розігрівом виконують кліщами з двома вугільними електродами, підключеними до полюсів обмотки трансформатора (рис.1.1.32). Потужність трансформатору 0,5 кВА, вторинна напруга

9 —12 В.

Рис.1.1.32. Зварювання контактним розігрівом алюмінієвих жил кліщами з вугільними електродами.

З’єднання і відгалуження багатодротових жил сумарним перерізом 35—240 мм2 здійснюють сплавленням їх в монолітний стержень. Для зварювання використовується трансформатор потужністю до 2 кВА з вторинною напругою 8—9 В. До трансформатору підключають електродотримач з вугільним електродом і охолоджувач; по перерізу підбирають відповідні циліндричні форми; з алюмінієвого прутка перерізом 2,5 — 4 мм2 заготовляють присадний пруток. Поверхні з’єднання ретельно очищують наждачним папером і знежирюють їх серветкою, змоченою в бензині.

Присадні прутки перед зварюванням покривають шаром флюсу. З кінців жил знімають ізоляцію на довжині: 60 мм — при сумарному перерізі жил до 50 мм2; 65 мм — при 75 мм2; 72 мм — при 150 мм2, 75 мм — при 240 мм2.

Якщо до зварювання підготовляють жили кабелю з паперовою просоченою ізоляцією, то на ізоляцію біля її зрізу накладають нитяний бандаж, потім плоскогубцями ослаблюють повив проволок жили і з їх поверхні видаляють маслоканіфольний склад тканиною, змоченою в бензині. Оброблені жили розташовують вертикально торцями вверх. На жили надівають роз’ємну циліндричну форму, яку підбирають по сумарному перерізу жил, але для ближчого більшого перерізу. На жилах роблять підмотку азбестовим шнуром товщиною 1—1,5 мм таким чином, щоб кінець жил виступав з азбестового бандажу і торець його був врівень з верхнім краєм форми. Обидві половинки форми скріплюють дротяним бандажем або хомутом з тонкої жерсті. На жилу ставлять охолоджувач між формою і зрізом ізоляції. Торці жил обмазують тонким шаром флюсу. Після цього виконують зварювання.

В якості присадного металу використовується зварювальний дріт СвАК5, СвАК5С або проволока з жил.

Для з’єднання жил проводив і кабелів з іншими струмоведучими частинами електро – установок використовують контактні наконечники, пістони (кільцеві наконечники), гільзи і пластини. Зовнішній вигляд наконечників з алюмінієвих сплавів показано на рис.1.1.33.

Рис.1.1.33. Типи наконечників з

алюмінієвого сплаву:

а – ЛС, б – А, в,г – Л,

д – контактна пластина.





Дата публикования: 2014-11-19; Прочитано: 1013 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...