![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Електроустановка — сукупність машин, апаратів, ліній і допоміжного обладнання (разом зі спорудами і приміщеннями, в яких вони встановлені), призначених для виробництва, перетворення, трансформації, передачі, розподілу електричної енергії і перетворення її в інші види енергії.
Відкриті або зовнішні електроустановки — електроустановки, не захищені будівлею від атмосферних впливів.
Електроустановки, захищені тільки навісами, сітчастими огорожами і т. п., розглядаються як зовнішні.
Закриті або внутрішні електроустановки — електроустановки, розташовані всередині будівлі, яка захищає їх від атмосферних впливів.
Відносно захисту персоналу від торкання до струмоведучих частин і потрапляння всередину предметів, рідини і пилу, електрообладнання поділяється:
- відкрите;
- захищене;
- вологостійке;
- водозахищене;
- бризкозахищене;
- краплезахищене;
- пилозахищене;
- закрите;
- герметичне;
- вибухозахищене.
По умовах електробезпеки електроустановки поділяються на електроустановки з робочою напругою до 1 кВ і на електроустановки з робочою напругою більше 1 кВ.
Приміщення — простір, огороджений з усіх сторін стінами (в тому числі з вікнами і дверми), з покриттям (перекриттям) і полом. Простір під навісом і простір, обмежений сітчастими або решітчастими огороджувальними конструкціями, не являються приміщеннями.
Електроприміщення — приміщення або відгороджені (наприклад, сітками) частини приміщень, в яких розташовано електрообладнання, доступне тільки для кваліфікованого обслуговуючого персоналу.
Кваліфікований обслуговуючий персонал — спеціально підготовлені працівники, які пройшли перевірку знань в об’ємі, що є обов’язковим для даної роботи (посади), і які мають групу з електробезпеки, передбачену діючими правилами охорони праці при експлуатації електроустановок.
Сухі приміщення — приміщення, в яких відносна вологість повітря не перевищує 60 %. При відсутності в таких приміщеннях високої температури (>35°С), пилу і хімічно активних або органічних речовин, вони називаються нормальними.
Вологі приміщення — приміщення, в яких відносна вологість повітря більше 60 %, але не перевищує 75 %.
Сирі приміщення — приміщення, в яких відносна вологість повітря перевищує 75 %.
Особливо сирі приміщення — приміщення, в яких відносна вологість повітря близька до 100 % (стеля, стіни, піл і предмети, що заходяться в приміщенні, покриті вологою).
Жаркі приміщення — приміщення, в яких під впливом різних теплових випромінювань температура постійно або періодично (більше 1 доби) перевищує +35 °С (наприклад, приміщення з сушильнями, обпалювальними печами, котельні).
Пильні приміщення — приміщення, в яких по умовам виробництва виділяється технологічний пил, який може осідати на струмоведучих частинах, проникати всередину машин, апаратів і т. п.
Пильні приміщення поділяються на приміщення зі струмопровідним пилом і приміщення з неструмопровідним пилом.
Приміщення з хімічно активним або органічним середовищем — приміщення, в яких постійно або протягом тривалого часу знаходяться агресивні пари, гази, рідини, створюються відкладення або пліснява, які руйнують ізоляцію і струмоведучі частини електрообладнання.
По відношенню небезпечності враження людей електричним струмом розрізняються:
1) приміщення без підвищеної небезпеки, в яких відсутні умови, що створюють підвищену або особливу небезпеку;
2) приміщення з підвищеною небезпекою, характеризуються наявністю однієї з наступних умов, що створюють підвищену небезпеку:
- вологість або струмопровідний пил;
- струмопровідні поли (металеві, земляні, залізобетонні, цегляні і т. п.);
- висока температура;
- можливість одночасного торкання людини до металоконструкцій будівель, які мають з’єднання з землею, технологічних апаратів, механізмів і т. п., с одної сторони, і до металевих корпусів електрообладнання (відкритих провідних частин), з другої;
3) особливо небезпечні приміщення, характеризуються наявністю однієї з наступних умов, що створюють особливу небезпечність:
- особлива вологість;
- хімічно активне або органічне середовище;
- одночасно два або більше умов підвищеної небезпеки;
4) територія відкритих електроустановок по відношенню небезпеки враження людей електричним струмом прирівнюється до особливо небезпечних приміщень.
Дата публикования: 2014-11-19; Прочитано: 3386 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!