Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Графічні редактори використовуються для створення та редагування графічних зображень: рисунків, креслень та ін. Розрізняють два способи створення предметних зображень - растровий і векторний та, відповідно, два види комп'ютерної графіки - растрову і векторну,
У растровій графіці зображення складається з різноколірних масивів прямокутних елементів - пікселів, які в сукупності й формують рисунок. Кожний растровий рисунок має певну кількість пікселів-точок по горизонталі та вертикалі. Кожний піксель представлено єдиним параметром - кольором.
Якість растрових зображень залежить від їх розміру, а особливо - від розподільної здатності. Чим більше пікселів міститься по горизонталі та вертикалі за одних і тих самих геометричних розмірів рисунка, тим вища якість його відтворення. Растрові зображення забезпечують максимальну реалістичність, оскільки в цифрову форму закодовано найдрібніші фрагменти оригіналу.
Недолік растрової графіки - великі розміри файлів, що зберігають растровий рисунок. У растровій графіці виникають також труднощі зі зміною масштабу і редагуванням елементів рисунка.
У векторній графіці зображення складаються з контурів. Контури складаються з одного або кількох суміжних елементів, обмежених вузлами. Форма сегмента визначається типом вузлів, що його обмежують, і будується з допомогою математичного опису об'єктів, таких, наприклад, як лінія, коло, прямокутник. Такі прості об'єкти називаються примітивами. З їх допомогою створюються складніші об'єкти, які можуть також включати в себе дані в растровому форматі.
Для зручного управління кривизною сегментів вузли мають управляючі лінії. Змінюючи їх розташування та довжину, можна надавати сегментам бажаний вигин, тобто усьому зображенню - бажану форму.
Контур - поняття математичне, тому товщини він не має. Щоб зробити контур видимим, слід надати йому обвідку - лінію заданої товщини і кольору. Замкнуті контури можуть мати заповнення (заливку), тобто їх внутрішній простір може бути заповнено довільним кольором фону. Більшість графічних програм підтримує не лише суцільний колір фону, але й градієнтний (поступовий перехід від одного кольору до іншого) та візерунковий (заповнення рисунком, що повторюється).
Файли векторної графіки мають набагато менші розміри, ніж аналогічні растрові. Векторна графіка дає змогу також легко редагувати окремий об'єкт у рисунку, не впливаючи на інші частини.
Недоліком векторної графіки є деяка "неприродність" рисунка.
Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 806 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!