Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Перед тим як перейти до створення бази даних із допомогою комп'ютера, необхідно скласти її приблизний проект на папері. Спочатку потрібно вирішити, які поля слід включити до бази даних і на скільки різних частин буде розподілена вся інформація. Після вибору полів їх слід розподілити за різними таблицями.
Основна ідея реляційного підходу полягає в тому, щоб представити довільну структуру даних у вигляді двовимірної таблиці, тобто нормалізувати структуру. Незважаючи на різноманітність таблиць, у реляційній системі прийнято умовно класифікувати таблиці на оперативні та довідкові. Оперативна таблиця змінюється часто, а довідкова рідше (введені в ній дані лише коригують або доповнюють).
Кожний запис у таблиці повинен мати первинний ключ або унікальне поле, значення якого однозначно визначає цей і лише цей запис.
Первинний ключ повинен мати дві властивості:
• однозначно ідентифікувати записи: кожний запис повинен мати унікальне значення первинного ключа;
• не мати надмірність даних, тобто ніяке поле не можна вилучити з таблиці, не порушуючи тим самим однозначної ідентифікації записів,
Суть нормалізації полягає в тому, щоб виключити з таблиці поля, не пов'язані безпосередньо з первинним ключем таблиці. Якщо в процесі перегляду підготовленої БД у таблицях виявиться однойменне поле, що не входить до первинного ключа жодної з таблиць, то це помилка нормалізації.
Щоб створити нову базу даних Ассеss, можна скористатися послугами Майстра, але можна її створити і вручну. Після завантаження Ассеss на екрані з'явиться вікно-запрошення, в якому слід установити перемикач Новая база данных і клацнути кнопку ОК. Після цього на екрані з'явиться діалогове вікно Файл новой базы данных, в якому потрібно вибрати диск та папку для створення, а також ввести ім'я файлу. Після виконання цих дій на екрані з'явиться Головне вікно бази даних Із шістьома вкладниками.
При розробці БД перш за все потрібно створити таблиці, в яких будуть зберігатися дані. Тільки після заповнення цих таблиць можна переходити до обробки інформації чи створення інших об'єктів.
Щоб створити нову таблицю БД, спочатку слід клацнути вкладинку Таблицы Головного вікна, а потім – кнопку Создать. Після цього з’явиться діалогове вікно Новая таблица, в якому передбачено п’ять способів створення таблиці:
1. Режим таблицы – для введення даних у рядки та поля абстрактної таблиці;
2. Конструктор – для самостійного проектування таблиці;
3. Мастер таблиц – для отримання допомоги Access при створенні таблиці;
4. Импорт таблиц – для імпортування даних із таблиць інших баз даних Access, Dbase, Pro, Paradox або інших ODBC-сумісних, а також для імпорту текстового файлу чи електронної таблиці Excel;
5. Связь с таблицами – для створення таблиці, зв’заної з таблицею із зовнішнього файлу.
Хоча спосіб створення Мастера таблиц найпростіший, але він не враховує усіх особливостей. Тому доцільно на початковому етапі вивчення СУБД Access розглянути спосіб Конструктор.
У вікні конструктора таблиці містяться такі області:
Область Введення полів – призначена на введення імен полів і типів даних, а також описування окремих полів;
Область властивостей полів – призначена для введення опцій полів, що називаються властивостями.
Поля створюються введенням імені поля і типу даних у кожний рядок області введення. Імена полів у одній таблиці не повинні повторюватися. За замовчуванням Access присвоює текстовий тип даних кожному новому полю. Щоб присвоїти полю інший тип даних, слід клацнути кнопку зі стрілкою, і зі списку, що відкривався, вибрати потрібний тип. Для чисел, що містять знаки пунктуації (дефіси в номерах телефонів і т.д.), слід використовувати числовий тип даних і маску введення для числового поля.
Використання описування поля не обов’язкове. Воно потрібне лише тоді, коли необхідно нагадати призначення конкретного поля. Описування поля зручне тим, що воно з’являється в рядку стану при введенні даних у це поле.
Для ефективної роботи в Access кожна таблиця повинна мати ключове поле. Основний ключ – унікальний та ідентифікує кожний запис. Виходячи з цього, значення поля, вибраного як ключове, повинно відрізнятися для різних записів таблиці.
Переваги використання ключового поля такі:
· Швидкість. Використовуючи основний ключ, БД створює індекси, що дають змогу прискорити роботу запитів і низки інших функцій;
· Впорядкування. СУБД автоматично сортує та відображає записи бази даних у порядку зростання або спадання основного ключа таблиці;
· Відсутність повторень. БД не дає можливості користувачу вводити дані з такими самими основними ключами, як і у існуючого запису;
· Зв’язки. СУБД організовує зв’язки між таблицями, використовуючи основний ключ.
Вибір ключового поля –важливий етап створення таблиці, тому при виході з режиму Конструктора таблиці з’являється нагадування про створення ключового поля. Якщо в таблиці немає поля, що могло б виконувати роль ключового, то можна вибрати комбінацію полів або поле типу Счетчик, яке і буде ключовим.
Первинний ключ для вибраного поля можна створити, наприклад, із допомогою кнопки Ключевое поле на панелі інструментів об’єкта Таблица або меню Правка і команди Ключевое поле. Після створення первинного ключа на маркері поточного рядка в режимі Конструктора з’явиться піктограма ключа.
Робота з таблицями
СУБД Ассеss дає змогу виконувати різні операції над даними, що зберігаються в таблицях. Важливими операціями є сортування, індексування та фільтрація записів.
Сортування це визначення такого порядку записів у таблиці, при якому досягається швидкий доступ до даних. Крім того, упорядкування записів у необхідній послідовності суттєво полегшує їх аналіз. Сортування даних може виконуватися за зростанням (О... 9 і А... 2) або за спаданням (9... О і 2... А).
Індексування дає змогу суттєво підвищити швидкість пошуку даних, сортування записів і створення звітів. Для кожного значення ключа в індексному полі міститься покажчик відповідного запису файлу даних. Фактично індексоване поле являє собою ще одне ключове поле, значення якого за замовчуванням сортуються за зростанням.
Фільтрація використовується для пошуку записів, що містять потрібні значення полів. При використанні фільтра на екран виводяться лише ті записи, що задовольняють визначену умову.
Після створення таблиць бажано встановити зв'язки між ними за відповідними ключовими полями. Зв'язки між таблицями поділяються на чотири типи:
• один-до-одного. Зустрічається рідко і використовується лише при зв'язуванні двох таблиць. Такий зв'язок позначається лінією з цифрами "1" на обох кінцях;
• один-до-багатьох. Використовується для зв'язування одного запису в таблиці з кількома записами в іншій таблиці. Подібний зв'язок буде створено в тому випадку, коли одне з полів зв'язано з ключовим чи індексованим полем за умови відсутності повторень. Такий зв'язок позначається на одному кінці лінії цифрою "1", а на іншому - символом “∞”;
• багато-до-одного. Такий зв'язок показує, що кілька записів однієї таблиці зв'язані з одним записом іншої таблиці. Зв'язки подібного типу звичайно не визначені, оскільки не базуються на полі первинного ключа в будь-якій із таблиць. Такий зв'язок позначається просто лінією;
• багато-до-багатьох. Такий зв'язок використовується досить рідко, оскільки для нього необхідна додаткова проміжна таблиця.
Для встановлення зв'язків між таблицями використовується меню Сервис, а потім команда Схема данных або однойменна кнопка на панелі інструментів вікна бази даних. У вікні Схема данных кожна таблиця має вигляд прямокутника, зв'язки між таблицями - у вигляді ліній, а ключові поля в них виділено напівжирним шрифтом.
Спочатку потрібно додати відповідні таблиці у вікні Схема данных із допомогою відповідної команди Добавить таблицу. В одній із таблиць курсор мипіі набуває вигляду маленького прямокутника. Після відпускання лівої кнопки миші на екрані з'явиться вікно Связи, яке описує зв'язок, що встановлюється. При цьому обов'язково слід проконтролювати встановлення опції Обеспечепие целостности данных.
Забезпечення цілісності даних - це управління зв'язками між таблицями, при якому в одній таблиці не будуть знищені дані, необхідні для іншої таблиці. Цілісність даних зберігає дані таблиць від тих змін, що можуть порушити зв'язки між таблицями.
Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 1616 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!