Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Абонентські станції користувачів працюють переважно під управлінням операційної системи Windows-95/98/2000, хоча на деяких із них установлені ОС UNIX (та її безкоштовні різновиди — FreeBSD, Linux), МасОS або ОS/2.
Тому розглянемо лише програмне забезпечення для використання з операційною системою Widows-95/98/2000.
Технологія роботи в Internet базується на використанні мережної моделі "клієнт-сервер". Клієнтські програмні засоби, із допомогою яких користувачі можуть повноцінно взаємодіяти з WеЬ-серверами, називаються браузерами.
Найпоширеніші програми-браузери для отримання послуг Internet - це Microsoft Internet Ехрlогег та Netscape Commutator.
І хоча історія розвитку програм-браузерів розпочалася саме зі створення в 1994 році програми Netscape Navigator, усе таки вирішальну роль сьогодні відіграє це Microsoft Internet Ехрlогег. До того ж програма це Microsoft Internet Ехрlогег фактично постачається в пакеті з Windows-95, а у Windows-98/МЕ вона вмонтована в систему. Завдяки "намаганню" фірми це Microsoft, в останніх версіях Windows уже неможливо зрозуміти, де закінчується "Проводник" системи, а де починається браузер: Wеb-сторінки можна переглядати в " Проводнике ", а в браузері - здійснювати операції з файлами і папками.
Останнім часом набуває дедалі більшої популярності норвезький браузер Ореrа завдяки простоті в роботі та малому розміру програмного пакета. За функціональним оснащенням браузер Ореrа виправдовує заяви розробників про те, що він - найкращий браузер у світі, оскільки таких різноманітних сервісів і "настройок" не мають навіть це Microsoft Internet Ехрlоrеr і Netscape Communicator разом узяті. Але поки що цей браузер не дає можливості достатньо коректно працювати з кирилицею без спеціальних пакетів русифікації.
Незважаючи на різноманітність браузерів, інтерфейс їх вікон має схожу структуру. Основна частина (поле перегляду Web-сторінок) займає більшу частину екрана. Обов'язково присутні рядок для введення адреси та рядок меню, а також управляюча панель із кнопками. Призначення кнопок та інших елементів управління програм-браузерів буде розглянуто пізніше.
Наступні за популярністю програми - менеджери пошти і новин. Найпоширеніші програми цього класу – Microsoft Outlook Express, Netscape messenger, Eudora та The Bat..
Програма Outlook Express має дещо "спартанський" інтерфейс, але "справляється зі своїми обов'язками на відмінно". Вона працює не лише з електронною поштою, але і з групами новин та дає змогу відсилати листи як у звичайному текстовому форматі, так і у форматі НТМL.
Програма Тhе Ваt має можливості створення кількох поштових скриньок для різних користувачів на одному комп'ютері, дає змогу установити пароль для кожної поштової скриньки, і, крім того, дає можливість контролювати надходження повідомлення до адресата з допомогою зворотних листів-підтверджень. Але недоліком існуючих версій Тhе Ваt є неможливість створення та відправлення листа в НТМL-форматі.
Існують і інші програми-утиліти для Internet, наприклад:
- Microsoft Chat, mIRC •- програми-клієнти для "живих розмов" у мережі;
- ICQ - універсальна контактна система - комунікатор, або це Internet - пейджер;
- GetRight, NetVampire, ReGet,FlashGet - для "докачування" файлів при розірванні зв'язку.
Існує ще багато інших програм-утилітів.
Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 993 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!