Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
При розрахунку необхідної потужності електродвигуна для електропривода, що працює зі змінними навантаженнями, найбільш поширеними є два методи: метод середніх втрат і метод еквівалентних величин.
При використанні методу середніх втрат з урахуванням діаграм навантаження розраховують величину середніх втрат для попередньо вибраного електродвигуна:
= (4.14)
де - потужності втрат попередньо вибраного електродвигуна на кожному з інтервалів навантаження;
... - тривалість роботи на кожному з інтервалів навантаження.
Умова правильного вибору електродвигуна:
< (4.15)
де _ номінальні втрати попередньо вибраного електродвигуна.
Цей метод не набув широкого застосування при розрахунку потужності електродвигуна для електропривода робочих машин з таких причин:
- по суті, це метод перевірки, а не метод вибору потужності електродвигуна;
- часто він є трудомістким, оскільки для остаточного вибору електродвигуна потребує, як правило, розгляду кількох варіантів попередньо вибраних електродвигунів.
Значно частіше використовується метод еквівалентних величин.
Під еквівалентними величинами до умов нагрівання розуміють такі умовно постійні значення потужності Р, моменту М або струму І, які відповідають втратам при постійному навантаженні, що дорівнюють втратам при роботі двигуна при реальному змінному навантаженні. Іншими словами, реальне змінне навантаження двигуна умовно замінюють на постійне за умови, що втрати в першому і в другому випадку є однаковими.
У загальному вигляді зв'язок між еквівалентними та реальними величинами при ступеневому графіку визначається рівняннями:
= (4.16)
= (4-17)
= (4-18)
де , , - еквівалентні значення відповідно потужності,
моменту та струму - значення відповідно потужності, моменту та струму на i -му ступені навантаження; - тривалість і-го ступеня навантаження.
Вибір однієї з трьох еквівалентних величин, а відповідно і формули для її розрахунку, залежить від того, яка з діаграм навантаження електропривода відома: P(t), M(t) чи I (t). Умовами правильного вибору щодо електродвигуна є такі:
; ; , (4.19)
де , , - номінальні значення відповідно потужності, моменту та струму головного кола електродвигуна при його роботі в номінальному режимі.
Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 1716 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!