Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Від напруги живлення залежить величина струму, що споживається електродвигуном. Зі збільшенням напруги, як правило, пропорційно зменшується сила струму при незмінній потужності, а це дозволяє зменшити витрати міді на виготовлення обмоток двигуна та зменшити переріз провідників, по яких здійснюється його живлення.
В електродвигунах змінного струму величини номінального та максимального моментів знаходяться у квадратичній залежності від напруги. Тому збільшення номінальної напруги живлення дає суттєве зростання моменту і, як наслідок, підвищення швидкодії та перевантажувальної спроможності електродвигуна.
З урахуванням цих факторів, а також завдяки використанню нових ізоляційних матеріалів сучасні зразки електродвигунів малої та середньої потужностей, які використовуються в електроприводах робочих машин, розраховані переважно на більші номінальні значення напруги. Так, в електроприводах постійного струму частіше використовуються двигуни з номінальною напругою 440, 600 та 750 В, а не 110, 220 В, як раніше. В електроприводах змінного струму все частіше використовуються двигуни з номінальною напругою 380/660 В, а не 220/380 В.
Таке підвищення напруги живлення дещо збільшує небезпеку для обслуговуючого персоналу, але використання якісних ізоляційних матеріалів та надійних систем захисту робить цю проблему несуттєвою для електродвигунів з напругою живлення до 1000 В.
Для електропроводів, у яких використовуються електродвигуни великої потужності, при вирішенні проблеми вибору напруги живлення постає питання вибору низьковольтного (до 1000 В) чи високовольтного (вище 1000 В) електродвигуна. Промисловість випускає електродвигуни змінного струму на напруги 6 та 10 кВ. Використання високовольтних двигунів, з одного боку, дає істотні переваги, обумовлені зменшенням струму та збільшенням моменту, але з іншого
- зростає небезпека для обслуговуючого персоналу, який повинен мати спеціальну підготовку та відповідну групу допуску, а також потребує спеціальних високовольтних апаратів управління та захисту, які коштують значно більше, ніж низьковольтні.
Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 784 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!