Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Пакетні вимикачі



Пакетні вимикачі - це багатоступеневі електричні апарати з ручним приводом, які призначені для нечастих комутацій як у силових, так і в допоміжних електричних колах напру­гою до 380 В змінного струму 50 Гц та до

220 В постійного струму. Їх використовують як групові комутаційні апарати на щитах керування кількох взаємозв'язаних електроприво­дів, як перемикачі режиму роботи електропривода, для пус­ку електродвигунів, реверсу, перемикання зі схеми з'єднан­ня обмоток двигуна «зірка» на «трикутник» та ін.

Назва цих вимикачів походить від того, що вони набирають­ся з пакетів 3, кожний з яких складається із нерухомих конта­ктів 6, рухомого контакту 5 і пластин 4 із фібри.

Рухомі контакти 5 закріплюються з допомогою пружин на валу квадратного перетину, зверху якого знаходиться рукоятка 1. Для переключення пакетного вими­кача зусилля від руки оператора пере­дається на рукоятку 1 і вал 2, зводиться пружина (на рис. 3.17 не показана), і лише при досягненні певного механіч­ного зусилля швидко розмикаються одні групи рухомих і нерухомих кон­тактів і замикаються інші.

Таке швидке розімкнення конта­ктів і наявність у кожному пакеті пластин 4 із фібри зумовлюють швидке та надійне гасіння електричної дуги.

До переваг пакетних вимикачів серії ВПМ можна відне­сти їх компактність і можливість змінювати кількість паке­тів, до недоліків - низьку зносостійкість та ненадійність механізму ручного привода.

Пакетні вимикачі вибирають за такими параметрами: но­мінальні напруга і струм, кількість пакетів, кількість позицій.

На електричних схемах пакетні вимикачі зображають гра­фічним умовним позначенням, як показано в п. 45 додатку А.





Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 1184 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...