Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Фармацевтичних підприємств у сучасних умовах



Якісні зрушення у сучасній економіці демонструють той факт, що відбулося значне перегруппування факторів і джерел, які визначають економічний розвиток. Звужуються можливості традиційних ресурсів економічного зростання пов’язаних як із наближенням фізичної межи їх використання, так і зі зниженням ефективності та збільшенням витрат на природоохоронні заходи. Це означає, що домінантою у становленні моделі економічзростання у ХХІ в. повинна стати система інноваційних процесів, наукових знань, нових технологій, продуктів і послуг.

Головними компонентами інноваційних систем виступають технологічні, наукові та науково-технічні, соціально-організаційні, управлінські, а також когнітивні нововведення, втілені у наукових знаннях, винаходах, ноу-хау та різних матеріальних носіях.

Таким чином, інноваційна діяльність є непоодиноким актом впровадження будь-якого нововведення, а цілеспрямованою системою заходів з розробки, впровадження, засвоєння, виробництва, дифузії та комерціалізації нововведень. Інноваційна діяльність може бути представлена як процес творчості та створення нововведення, що реалізується як максима інноваційної альтернативи, інноваційної потреби та підприємницьких зусиль.

Будучи багатоваріантним, альтернативним типом діяльності, інноваційний процес являє собою комплекс пов’язаних між собою явищ – від народження наукової ідеї до її комерціалізації. Комплексність процесу надає особливу складність методам і прийомам управління інноваційною діяльністю. Інноваційні процеси як об’єкт управління характеризуються невизначеністю, багатоваріантністю і за своєю сутністю є імовірними (стохастичними).У процесі управління інноваційною діяльністю слід не тільки виявляти взаємозв’язки будь-яких нововведень, але й підтримувати безперервну еволюцію інноваційних систем.



Рис. 18.3. Алгоритм інноваційної діяльності фармацевтичного підприємства

Це пов’язане із розширенням межи саморозвитку та самоорганізації економічних систем і демонструє зростання можливостей удосконалення економіки та її структурних перетворень.

Фармацевтичне виробництво у всьому світі відноситься до технологічно активних галузей. Світові тенденції щодо розміру інвестицій в дослідження і розробку в розрізі провідних галузей промисловості наведені в таблиці 18.1.

Якщо звернутися до аналізу показників діяльності провідних фармацевтичних фірм, то по деяких з них частка витрат на науково–дослідні та досвідо–конструкторські розробки (НДДКР) у відсотках від обігу значно перевищує середні показники (табл. 18.2).

Таблиця 18.1





Дата публикования: 2014-11-02; Прочитано: 385 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...