Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Розрахунок впливу зміни структури випуску продукції на матеріалоємність



Найменування препарату Структура випуску препаратів, % Часткова матеріалоємність препаратів, грн Зміна загальної матеріалоємності за рахунок зміни
план факт відхиле-ння план факт відхиле-ння структури препарата часткової матеріалоємності
Табл. анальгіну     -3,0 28,8 29,17 +0,37    
Табл. бромгексіну 30,5   +4,5 26,66 30,12 +3,46    
Табл. аспірину       32,14 31,56 -0,58    
Табл. ренальгану 29,5   -1,5 32,93 31,31 -1,62    
Разом     - 29,34 30,44 +1,10    

9. Коефіцієнт виходу корисної речовиниР) визначається відношенням кількості отриманої корисної речовини (ВП) до теоретично можливого виходу цієї речовини з одиниці сировини (ВТ):

10. Коефіцієнт забезпечення виробництваресурсами (qЗБ) характеризує рівень забезпечення виробництва різними видами ресурсів (сировини, матеріалів, топлива, енергії і т.п.) або різними видами послуг та визначається наступним відношенням:

де МФ – кількість ресурсів (послуг), що надійшли за певний період у виробництво у відповідних одиницях виміру;

МП – потрібна (нормативна) кількість ресурсів (послуг) у відповідних одиницях виміру, яка повинна надійти за цей період за планом.

11. Коефіцієнт плановості забезпеченняресурсами (qПОБ) визначається порівнянням кількості (вартості) матеріальних ресурсів (сировини, матеріалів, палива і т.п.), що отримані від постачальників з порушенням строків або обсягів постачання, і планового обсягу поставок за цей же період:

де МНС – кількість (вартість) матеріальних ресурсів, що надійшли за певний період з порушенням строків постачання (з запізненням);

МПЛ – планова кількість (вартість) матеріальних ресурсів, які повинні були надійти за певний період.

12. Коефіцієнт організації постачання матеріальних ресурсів (qОС) визначається множенням коефіцієнта забезпечення виробництва ресурсами (qОБ) на коефіцієнт плановості забезпечення ресурсами (qПОБ):

Крім цих специфічних показників ефективність використання матеріальних ресурсів може бути оцінена по динаміці показників матеріалоємності (матеріаловіддачі) продукції, питомої ваги матеріальних витрат у собівартості продукції, співвідношення темпів росту обсягів виробництва та матеріальних витрат.

У галузях, що здійснюють первинну переробку сировини, застосовуються такі показники:

– зміст корисної речовини у вихідній сировині (заліза в руді, цукру в буряку і т.п.);

– ступінь використання корисної речовини, що міститься у вихідній сировині, і відсоток втрат, що виникають у процесі переробки сировини;

– кінцевий вихід готової продукції, що розраховується розподілом обсягу готового продукту на обсяг вихідної сировини.

Зменшення витрат субстанцій і основних матеріалів на виробництво одиниці лікарських засобів можливе за рахунок удосконалення техніки і технології, закупівлі більш якісних субстанцій і основних матеріалів, скорочення втрат протягом усього циклу виробництва і т.п.





Дата публикования: 2014-11-02; Прочитано: 413 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...