Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
У своїй діяльності підприємства використовують матеріально-технічні ресурси (сировину, матеріали, паливо, енергію, комплектуючі вироби тощо). У процесі виробництва матеріально–технічні ресурси перетворюються в готову продукцію (послуги) і підлягають постійному поповненню.
Для цього організовується матеріально-технічне забезпечення, що включає:
– визначення потреби в матеріально-технічних ресурсах;
– пошук і закупівлю ресурсів;
– організацію доставки;
– збереження;
– видачу споживачам на підприємстві.
Забезпечення матеріально-технічними ресурсами повинне бути своєчасним, комплексним і вимагати мінімальних витрат. Роботу по забезпеченню підприємства матеріальними ресурсами здійснює відділ матеріально-технічного забезпечення підприємства.
Матеріально-технічні ресурси підприємство здобуває на ринку, де продавцями і постачальниками є безпосередньо підприємства-виробники або фірми-посередники. Закупівля матеріально-технічних ресурсів безпосередньо у виробників, тобто організація постачання по прямих зв'язках. Така організація забезпечення матеріальними ресурсами має переваги, які містяться в забезпеченні можливості оперативного обліку спеціальних вимог покупця до продукції, конкретних побажань щодо її складу, конструкції, оформлення, планування термінів постачання і т.п. По прямих зв'язках поставляються, насамперед, ті матеріально-технічні ресурси, що необхідні постійно у великій кількості, а також вироби по індивідуальних замовленнях і складне обладнання. Однак, уся номенклатура матеріально-технічних ресурсів, необхідних для здійснення процесу виробництва, досягає іноді десятків тисяч найменувань і типорозмірів, тому така кількість матеріальних ресурсів не може поставлятися по прямих зв'язках. Ті ресурси, що, необхідні в невеликій кількості, періодично і нерегулярно, можливо купувати у посередників, тобто оптових фірм і магазинів, які комплектують визначений асортимент товарів для продажу і територіально розміщаються неподалік від підприємств і організацій споживачів.
Ресурси – фактори, які використовуються для виробництва економічних благ.
Усі ресурси можна поділити на:
1) матеріальні ресурси;
2) людські ресурси;
3) фінансові ресурси;
4) основні виробничі фонди.
До матеріальних ресурсів відноситься сировина, матеріали, паливо, усі види енергії тощо. Матеріальні ресурси беруть участь у виробничому процесі один раз, повністю змінюють власну речову-натуральну форму та повністю переносять вартість на готовий продукт.
У собівартості лікарських засобів матеріальні ресурси складають понад 70 % (табл. 7.1).
Необхідною умовою економічної безпеки фармацевтичного підприємства є його своєчасне і повне забезпечення субстанцією та матеріалами необхідної якості та в кількості, обґрунтованій виробничою програмою, тому важливою умовою економії субстанцій і матеріалів, що використовуються, є аналіз забезпеченості фармацевтичних підприємств матеріальними ресурсами та їх використання.
Аналіз полягає в оцінці стану матеріально-технічного забезпечення і рівня ефективності використання матеріальних ресурсів, а також у виявленні внутрівиробничих резервів економії матеріальних ресурсів і розробці конкретних заходів щодо використання виявлених резервів.
Таблиця 7.1
Дата публикования: 2014-11-02; Прочитано: 487 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!