Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Короткі теоретичні відомості. Після ремонту двигунів постійного струму щітки мають бути встановлені на нейтралі, що забезпечить найменшу реакцію якоря та поменшить комутацію



Після ремонту двигунів постійного струму щітки мають бути встановлені на нейтралі, що забезпечить найменшу реакцію якоря та поменшить комутацію. Положення нейтралі визначають індуктивним методом при нерухомому якорі. До затискачів якоря підключають мілівольтметр РV, а на обмотку збудження LM подають малу напругу постійного струму від джерела живлення GВ (рис. 5.1).

У момент замикання контакту К відмічають напрям відхилення стрілки вольтметра. На двигуні відпускають болти закріплення траверси та пересувають траверсу зі щітками в обидва боки. Правильним є пересування у той бік, у якому відхилення стрілки вольтметра під час подачі напруги на обмотку збудження зменшується. При встановленні щіток на нейтраль замикання контакту К не приводить до відхилення стрілки вольтметра.

Під час наладки електроприводів при відсутності маркірування виводів обмоток якоря та збудження двигуна постійного струму передбачуваний напрям обертання вала визначають таким чином. Збирають схему рис. 5.1, підключивши до якоря двигуна вольтметр зі шкалою 3 - 7 В. Не подаючи напруги на обмотку збудження, повільно обертають якір та відключають максимальну величину відхилення стрілки вольтметра. Далі подають напругу 2 - 4 В на обмотку збудження такої полярності, щоб при обертанні якоря відхилення стрілки вольтметра збільшувалось. Відмічають полярність підключення вольтметра до обмотки якоря та джерела живлення до обмотки збудження.

Рисунок 5.1 – Схема для визначення нейтралі двигуна постійного струму

Якщо при підключенні обмоток двигуна до мережі дотримуватися цієї ж полярності, то його вал буде обертатись у той же бік, у якому його обертали вручну під час досліду.

При відсутності таблички на асинхронному двигуні його синхронну швидкість можна визначити, знаючи кількість пар полюсів. Для експериментального визначення кількості пар полюсів проводять такий дослід. Мілівольтметр підключають до однієї фази асинхронного двигуна і рукою обертають його вал. Під дією залишкового магнетизму в обмотці статора виникає ЕРС, що спричиняв періодичне відхилення стрілки вольтметра. Кількість відхилень стрілки в один бік за один оберт ротора дорівнює кількості пар полюсів.





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 386 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...