Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
· Викривлення, що виникають у підсилювачі внаслідок неоднакового підсилення сигналів різної частоти називають частотними викривленнями. Вони виникають за рахунок реактивних елементів схеми, які можуть бути і неявними (міжелектродні ємності). Залежність коефіцієнта підсилення від частоти вхідного сигналу відображають графічно. Цей графік має назву частотна характеристика підсилювача.
Існує поняття коефіцієнта частотних викривлень – це відношення коефіцієнта підсилення К 0 на середній частоті діапазону до коефіцієнта підсилення К на даній частоті – М = К 0 / К. для звукового підсилювача викривлення не відчуваються, якщо М знаходиться в межах 0,7 ¸ 1,4.
Робочий діапазон частот – смуга частот, в межах якої частотні викривлення не перевищують певне (визначене) допустиме значення.
Для вибіркових підсилювачів замість терміна робочий діапазон частот вживають термін смуга пропуску.
· Фазові викривлення зумовлені присутністю частотно-залежних елементів. Сигнали різної частоти мають неоднакові зсуви в часі, що призводить до викривлення форми складного вхідного сигналу в результуючому сигналі (для звукових підсилювачів ці викривлення несуттєві, а для відео-, телесигналу ці викривлення призводять до подвоєння та розмивання контуру).
· Нелінійні викривлення – виникають за рахунок нелінійних елементів (транзисторів, дроселів, трансформаторів та ін.). Для звукового сигналу ці викривлення призводять до зміни тембру звуку.
· Вихідна (номінальна) потужність –
найбільша потужність на навантаженні, при якій нелінійні викривлення не перевищують допустимі значення.
· Чутливість підсилювача – напруга на вході підсилювача, при якій на виході розвивається номінальна потужність.
· Динамічний діапазон виражений в децибелах – відношення максимальної амплітуди, при якій сигнал ще не викривляється, до мінімальної амплітуди, при якій сигнал ще достатньо перевищує заваду (помеха рус)
Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 1103 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!