![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Метою організації консиліуму є створення цілісної системи, що забезпечує оптимальні педагогічні умови для дітей з труднощами в навчанні відповідно до їх вікових та індивідуальних особливостей, рівня
актуального розвитку, стану соматичного і нервово-психічного здоров'я. До завдань консиліуму належать:
1.Своєчасне виявлення і комплексне обстеження дітей дошкільного і шкільного віку, що мають відхилення у фізичному, інтелектуальному і емоційному розвитку, труднощі в навчанні і шкільній адаптації, з метою організації навчання відповідно до їх індивідуальних можливостей.
2.Обстеження дітей старшого дошкільного віку з метою виявлення їх готовності до школи і визначення змісту, форм і методів навчання відповідно до особливостей їх фізичного і психічного розвитку. Формування на базі дошкільних установ спеціалізованих груп з підготовки дітей, що мають особливості розвитку, до шкільного навчання як за загальноосвітніми, так і за корекційно-розвивальними програмами.
3.Діагностична і корекційна робота з учнями в системі корекційно-розвивального навчання на базі масової школи.
4.Виявлення рівня і особливостей розвитку пізнавальної діяльності {мови, пам'яті, уваги, працездатності і інших психічних функцій), вивчення емоційно-вольового і особистісного розвитку.
5.Виявлення резервних можливостей дитини, розробка рекомендацій вчителю для забезпечення обґрунтованого диференційованого підходу в процесі корекційного навчання і виховання.
6.Вибір оптимальної для розвитку дитини навчальної програми. За
відсутності позитивної динаміки в навчанні протягом одного року рішення питання про повторне проходження програми даного класу або вибір відповідного типу школи.
7.За умов позитивної динаміки і компенсації недоліків визначення шляхів інтеграції дітей у відповідні класи, що працюють за основними освітніми програмами.
8.Профілактика фізичних, інтелектуальних і емоційних перевантажень і зривів, організація лікувально-оздоровчих заходів.
9.Підготовка і ведення документації, що відображає актуальний стан дитини, динаміку її розвитку, оволодіння шкільним компонентом. Планування корекційно-розвивальної роботи, оцінка її ефективності.
10.Організація взаємодії між педагогічним складом школи і фахівцями, що беруть участь у діяльності консиліуму.
11.Голова і фахівці, що беруть участь у роботі консиліуму, несуть відповідальність за конфіденційність інформації про дітей, які проходили обстеження або знаходяться на корекційно-діагностичному навчанні в дошкільних групах і класах КРО.
Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 810 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!