Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Елементи квантової механіки



1. Визначити довжину хвилі де Бройля для частинки масою 3,313·10-25 кг, яка рухається з швидкістю 2 м/с. Стала Планка рівна 6,626·10-34 Дж·с.

2. Елементарна частинка має час життя 5·10-24 с. З якою найбільшою точністю може бути визначена її енергія? Стала Планка рівна 6,626·10-34 Дж·с.

3. Довжина хвилі де Бройля для тіла рівна 10-31 м. Визначити імпульс тіла. Стала Планка рівна 6,626·10-34 Дж·с.

4. З якою найбільшою точністю може бути визначено місцеположення електрона, якщо його імпульс визначають з точністю 6,626·10-25 Н·с. Стала Планка рівна 6,626·10-34 Дж·с.

5. Частинка в потенціальній ямі шириною ℓ міститься в збудженому стані (n=2). В яких точках густина ймовірності знаходження частинки має максимальне значення?

6. Електрон з кінетичною енергією 1,6·10-26 Дж міститься в металічній порошинці діаметром 2 мкм. Визначити відносну неточність швидкості електрона. Вважати сталу Планка h=6,626·10-34 Дж·с, маса електрона m=9,1·10-31 кг.

7. Обчислити довжину хвилі де Бройля протона, який пройшов різницю потенціалів U=1кВ. Маса протона m=1,67·10-27 кг, заряд q=1,6 × 10-19 Кл, стала Планка h=6,626·10-34 Дж·с.

8. Час життя атомів речовини в збудженому стані порядку 1 мкс. Чому рівна мінімальна ширина спектральних ліній випромінювання?

9. Яку енергію повинен додатково одержати електрон, щоб перейти з другого на третій енергетичний рівень в потенціальній ямі шириною 3 нм? Маса електрона рівна 9,1 × 10-31 кг, стала Планка рівна 6,626·10-34 Дж·с.

10. Визначити швидкість електрона в потенціальній ямі шириною 5·10-8 м, якщо він знаходиться на третьому енергетичному рівні. Маса електрона рівна 9,1 × 10-31 кг, стала Планка рівна 6,626·10-34 Дж·с.

11.* Електрон має кінетичну енергію, яка рівна його енергії спокою. Визначити додаткову кінетичну енергію, яку необхідно надати електрону, щоб його довжина хвилі де Бройля зменшилась в два рази. Маса спокою електрона рівна 9,1 × 10-31 кг, швидкість світла рівна 3 × 108 м/с.

12.* Кінетична енергія електрона в атомі Гідрогену дорівнює 10 эВ. Користуючись співвідношенням невизначеностей, оцінити мінімальні лінійні розміри атома. Маса електрона рівна 9,1 × 10-31 кг, стала Планка рівна 6,626·10-34 Дж·с.

13.* Атом випромінює фотон з довжиною хвилі λ=800 нм. Тривалість випромінювання τ=10 нс. Визначити найбільшу точність (Δλ), з якою може бути виміряна довжина хвилі випромінювання. Стала Планка рівна 6,626·10-34 Дж·с, швидкість світла рівна 3 × 108 м/с.

14.* Частинка в нескінченно глибокій, одномірній, потенціальній ямі знаходиться в основному стані. Яка ймовірність ω знаходження частинки в крайній чверті ями?

15.* Електрон знаходиться в нескінченно-глибокій, одномірній прямокутній потенціальній ямі шириною ℓ. В яких точках в інтервалі 0<x<ℓ густина ймовірності знаходження електрона на другому і третьому енергетичних рівнях однакова? Обчислити густину ймовірності для цих точок. Розв’зок пояснити графіком.

16.* На якому енергетичному рівні знаходиться електрон в потенціальній ямі, якщо максимальна ймовірність його знаходження є в точках з координатами x1=0,6·10-6 м і x2=1,8·10-6 м? Обчислити енергію електрона. Маса електрона рівна 9,1 × 10-31 кг, стала Планка рівна 6,626·10-34 Дж·с.





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 553 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...