Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

A.Sinus costodiaphragmaticus pleurae B.Sinus costomediastinalis pleurae A. 11 страница



E. Метилурацил

187. При посiвi матерiалу iз зiву вiд хво-рого ангiною на кров’яно-телуритовий агар виросли колонiї дiаметром 4-5 мм, сiрого кольору, радiально покресле-нi (у виглядi розеток). Пiд мiкроско-пом - грампозитивнi палички iз була-воподiбними потовщеннями на кiнцях, що розмiщенi у виглядi розтопирених пальцiв. Якi це мiкроорганiзми?

A. Коринебактерiї дифтерiї

B. Клостридiї ботулiзму

C. Дифтероїди

D. Стрептококи

E. Стрептобацили

188. Плазмовi фактори згортання кровiзазнають посттрансляцiйної модифiка-цiї за участю вiтамiну K. Як кофактор, вiн потрiбен у ферментнiй системi γ -карбоксилювання бiлкових факторiв коагуляцiї кровi, завдяки збiльшенню


Крок 1 Загальна лiкарська пiдготовка (україномовний варiант) 2008 рiк  

спорiдненостi їх молекул з iонами каль-цiю. Яка амiнокислота карбоксилює-ться в цих бiлках?

A. Глутамiнова

B. Валiн

C. Серин

D. Фенiлаланiн

E. Аргiнiн

189. Фармакологiчнi ефекти антиде-пресантiв пов’язанi з блокуванням (iн-гiбуванням) ними ферменту, який ка-талiзує розпад таких бiогенних амiнiв, як норадреналiн i серотонiн в мiтохон-дрiях нейронiв головного мозку. Який фермент бере участь у цьому процесi?

A. Моноамiнооксидаза

B. Трансамiназа

C. Декарбоксилаза

D. Пептидаза

E. Лiаза

190. Онкологiчному хворому призначи-ли препарат метотрексат, до якого з ча-сом клiтини-мiшенi пухлини втратили чутливiсть. Експресiя гену якого фер-менту при цьому змiнюється?

A. Дегiдрофолатредуктаза

B. Тимiназа

C. Дезамiназа

D. Фолатоксидаза

E. Фолатдекарбоксилаза

191. При диспансерному обстеженнiхлопчику 7-ми рокiв встановлено дiа-гноз - синдром Леша-Найхана (хворi-ють тiльки хлопчики). Батьки здоровi, але у дiдуся за материнською лiнiєю та-ке саме захворювання. Який тип успад-кування захворювання?

A. Рецесивний, зчеплений iз статтю

B. Домiнантний, зчеплений iз статтю

C. Автосомно-рецесивний

D. Автосомно-домiнантний

E. Неповне домiнування

192. Значну роль у профiлактицi ту-беркульозу вiдiграє планова масова ва-кцинацiя проти туберкульозу новона-роджених дiтей вiком 5-7 днiв життя. При цьому застосовують вакцину:

A. БЦЖ

B. АКДП

C. АДП

D. АД

E. АКП

193. До кардiологiчного вiддiлення на-


дiйшов хворий з гiпертонiчним кризом, йому внутрiшньовенно ввели антигi-пертензивний засiб - сiль лужноземель-ного металу. Який препарат ввели хво-рому?

A. Магнiю сульфат

B. Калiю хлорид

C. Натрiю гiдрокарбонат

D. Кальцiю лактат

E. Бензогексонiй

194. Пiд час оперативного втручанняна малому тазi жiнки виникла необхi-днiсть перев’язати яєчникову артерiю. Яке з утворень може бути випадково перев’язаним разом з нею?

A. Сечовiд

B. Маткова труба

C. Кругла зв’язка матки

D. Внутрiшня клубова вена

E. Сечiвник

195. До приймального вiддiлення лiкар-нi доставлено людину з гострим отру-єнням морфiном. Який специфiчний ан-тагонiст наркотичних анальгетикiв не-обхiдно застосувати в цьому випадку?

A. Налоксон

B. Парацетамол

C. Метацин

D. Дигоксин

E. Унiтiол

196. Верхня частка правої легенi збiль-шена, сiрого кольору, безповiтряна, з поверхнi розрiзу стiкає каламутна рiди-на, на плеврi багато фiбринозних плi-вок; мiкроскопiчно в альвеолах вияв-ляється ексудат з присутнiстю нейтро-фiлiв, десквамованих альвеолоцитiв i ниток фiбрину. Стiнка бронха iнтактна. Який найбiльш вiрогiдний дiагноз?

A. Крупозна пневмонiя

B. Iнтерстицiальна пневмонiя

C. Абсцес легень

D. Вогнищева пневмонiя

E. Грипозна пневмонiя

197. У хворого 28-ми рокiв вiдзначали-ся пiдвищення артерiального тиску, ге-матурiя та набряки на обличчi. Незва-жаючи на лiкування, наростали явища ниркової недостатностi. Через 6 мiсяцiв хворий помер вiд уремiї. Мiкроскопi-чно при дослiдженнi нирок у клубочках виявлена пролiферацiя нефротелiю ка-псули, подоцитiв з утворенням "пiвмi-сяцiв", склероз та гiалiноз клубочкiв. Який найбiльш вiрогiдний дiагноз?


Крок 1 Загальна лiкарська пiдготовка (україномовний варiант) 2008 рiк  

A. Пiдгострий гломерулонефрит

B. Гострий пiєлонефрит

C. Нефротичний синдром

D. Хронiчний гломерулонефрит

E. Гострий гломерулонефрит

198. До клiнiки швидкої допомоги на-дiйшов хворий з ножовим пораненням лiвої поперекової дiлянки. У ходi опе-рацiї хiрург встановив, що внутрiшнi органи не пошкодженi, але лезо ножа пошкодило один iз м’язiв ниркового ло-жа. Назвiть цей м’яз:

A. Великий поперековий м’яз

B. Клубовий м’яз

C. Випрямляч хребта

D. Внутрiшнiй косий м’яз живота

E. Зовнiшнiй косий м’яз живота

199. Чоловiк з колотою раною в дiлянцiчотирьохстороннього отвору звернув-ся до лiкаря. При обстеженнi виявлено, що потерпiлий не може вiдвести руку

Крок 1 Загальна лiкарська пiдготовка (україномовний варiант) 2009 рiк  

1. Хворий 30-ти рокiв звернувся долiкаря зi скаргами на пронос i бiль у животi протягом 5-ти днiв, пiдвищення температури тiла до 37, 5 oC з озноба-ми. Напередоднi хворий був у лiсi, де випив води з вiдкритого водоймища. Встановлено лабораторно пiдтвердже-ний дiагноз: амебна дизентерiя. Вка-жiть препарат вибору для лiкування цього захворювання:

U. Метронiдазол

V. Фуразолiдон

W. Левомiцетин

X. Фталазол

Y. Еметина гiдрохлорид

2. Чоловiк, що страждає на спадковухворобу, одружився iз здоровою жiн-кою. У них було 5 дiтей, три дiвчинки i два хлопчика. Усi дiвчатка успадку-вали хворобу батька. Який тип спадку-вання цього захворювання?

U. Домiнантний, зчеплений з X -хромосомою

V. Аутосомно-рецесивний

W. Аутосомно-домiнантний

X. Зчеплений з Y -хромосомою

Y. Рецесивний, зчеплений з X -хромосомою

3. На електроннiй мiкрофотографiїпредставлена клiтина макрофагiчної природи, вздовж вiдросткiв якої розта-шовуються еритроцити на рiзних ста-дiях диференцiювання. Клiтина якого органу представлена?

U. Червоний кiстковий мозок

V. Тимус

W. Селезiнка

X. Мигдалик

Y. Лiмфатичний вузол

4. Досить часто причиною набутих iму-нодефiцитiв є iнфекцiйне ураження органiзму, при якому збудники безпо-середньо розмножуються в клiтинах iмунної системи i руйнують їх. Вибе-рiть серед перерахованих тi захворю-вання, при яких має мiсце вищезгада-не:

U. Iнфекцiйний мононуклеоз, СНIД

V. Туберкульоз, мiкобактерiоз

W. Полiомiєлiт, гепатит А

X. Дизентерiя, холера

Y. Ку-гарячка, висипний тиф

5. В шкiрi виявлена щiльна, рухома, чi-тко вiдмежована вiд оточуючих тка-


нин пухлина. На розрiзi вона бiлого кольору, представлена волокнистою тканиною. Мiкроскопiчно: хаотично переплетенi колагеновi волокна, клi-тин мало. Що це за пухлина?

U. Фiброма

V. Мiома

W. Гiстiоцитома

X. Дерматофiброма

Y. Десмоїд

6. У хворого пiсля оперативного вида-лення кiсти пiдшлункової залози ви-ник геморагiчний синдром з вираже-ним порушенням зсiдання кровi. Роз-виток цього ускладнення пояснюється:

U. Активацiєю фiбринолiтичної систе-

ми

V. Недостатнiм утворенням фiбрину

W. Зменшенням кiлькостi тромбоцитiв

X. Активацiєю протизгортальної си-стеми

Y. Активацiєю фактору Крисмаса

7. Мати звернулася до лiкаря з приво-ду того, що у дитини 5-ти рокiв пiд дi-єю сонячних променiв на шкiрi з’яв-ляються еритеми, везикулярний ви-сип, свербiж шкiри. Лабораторнi до-слiдження виявили зменшення вмiсту залiза у сироватцi кровi, збiльшення видiлення з сечею уропорфiриногену I. Найбiльш вiрогiдною спадковою па-тологiєю у дитини є:

U. Еритропоетична порфiрiя

V. Метгемоглобiнемiя

W. Печiнкова порфiрiя

X. Копропорфiрiя

Y. Iнтермiтуюча порфiрiя

8. Немовля вiдмовляється вiд годуван-ня груддю, збудливе, дихання неритмi-чне, сеча має специфiчний запах "пив-ної закваски"або "кленового сиропу". Вроджений дефект якого ферменту викликав дану патологiю?

U. Дегiдрогеназа розгалужених альфа-кетокислот

V. Глюкозо-6-фосфатдегiдрогеназа

W. Глiцеролкiназа

X. Аспартатамiнотрансфераза

Y. УДФ-глюкуронiлтрансфераза

9. У мiкропрепаратi, виготовлено-му з пунктату регiонарного лiмфо-вузла хворого, зафарбованому за Романовським-Гiмзою, лiкар виявив тонкi мiкроорганiзми з 12-14 рiвномiр-


Крок 1 Загальна лiкарська пiдготовка (україномовний варiант) 2009 рiк  

ними завитками з гострими кiнцями, довжиною 10-13 мкм блiдо-рожевого кольору. Про збудника якої iнфекцiй-ної хвороби може йти мова в даному випадку?

U. Сифiлiс

V. Трипаносомоз

W. Лептоспiроз

X. Поворотний тиф

Y. Лейшманiоз

10. При санiтарно-бактерiологiчномудослiдженнi води методом мембранних фiльтрiв виявлено двi червонi колонiї на мембранному фiльтрi (середовище Ендо), через який пропустили 500 мл дослiджуваної води. Розрахуйте колi-iндекс та колi-титр дослiджуваної во-ди:

U. 4 та 250

V. 2 та 500

W. 250 та 4

X. 500 та 2

Y. 250 та 2

11. Лiкар-отоларинголог при оглядiхворого вiдмiтив гiперемiю, значний набряк мигдаликiв з сiрим нальотом на них. При мiкроскопiї нальоту було виявлено грам-позитивнi палички, роз-ташованi пiд кутом одна до одної. Про яке захворювання слiд думати?

U. Дифтерiя

V. Ангiна

W. Скарлатина

X. Менiнгоназофарингiт

Y. Епiдемiчний паротит

12. До приймального вiддiлення до-ставлено жiнку 38-ми рокiв з матко-вою кровотечею, що триває другу до-бу. Що з наведеного буде виявлено при аналiзi кровi хворої?

U. Зменшення гематокритного пока-зника

V. Еозинофiлiя

W. Уповiльнення ШОЕ

X. Лейкоцитоз

Y. Збiльшення колiрного показника

13. У чоловiка пiсля гiпертонiчної кри-зи вiдзначається вiдсутнiсть довiльних рухiв в правих руцi та нозi, тонус м’язiв у цих кiнцiвках пiдвищений. Який вид розладу рухової функцiї спостерiгає-ться у даному випадку?


U. Центральний паралiч

V. Периферичний паралiч

W. Периферичний парез

X. Рефлекторний парез

Y. Центральний парез

14. У хворого в органiзмi зниженийвмiст iонiв магнiю, якi потрiбнi для прикрiплення рибосом до гранулярної ендоплазматичної сiтки. Вiдомо, що це призводить до порушення бiосинтезу бiлка. Який саме етап бiосинтезу бiлка буде порушено?

U. Трансляцiя

V. Транскрипцiя

W. Реплiкацiя

X. Активацiя амiнокислот

Y. Термiнацiя

15. Хворий з виразковою хворобоюшлунка приймав антацидний препа-рат альмагель. Для лiкування гострого бронхiту йому призначили антибiотик метициклiн. Проте протягом 5-ти днiв температура не знизилася, кашель i ха-рактер харкотиння не змiнились. Лiкар прийшов до висновку про несумiснiсть лiкiв при їх взаємодiї. Про який саме вид несумiсностi лiкiв йдеться?

U. Фармакокiнетична на етапi всмокту-вання

V. Фармакокiнетична на етапi бiо-трансформацiї

W. Фармацевтична

X. Фармакодинамiчна

Y. Прямий антагонiзм

16. У хворого 70-ти рокiв атеросклерозускладнився тромбозом судин нижнiх кiнцiвок, виникла гангрена пальцiв лi-вої стопи. Початок тромбоутворення, найбiльш вiрогiдно, пов’язаний з:

U. Адгезiєю тромбоцитiв

V. Активацiєю протромбiнази

W. Перетворенням протромбiну в тром-бiн

X. Перетворенням фiбриногену в фi-брин

Y. Зниженням синтезу гепарину

17. У хворого 44-х рокiв на ЕКГ вияв-ленi ознаки гiпертрофiї обох шлуно-чкiв та правого передсердя. Дiагносто-вано недостатнiсть тристулкового кла-пана. Який патогенетичний варiант по-рушення функцiї серця має мiсце при цiй недостатностi?


Крок 1 Загальна лiкарська пiдготовка (україномовний варiант) 2009 рiк  

U. Перевантаження серця об’ємом

V. Перевантаження серця опором

W. Первинна мiокардiальна недоста-тнiсть

X. Коронарна недостатнiсть

Y. Тампонада серця

18. Бактерiологiчне дослiдження гнiй-них видiлень з уретри виявило наяв-нiсть бактерiй, якi за Грамом фарбува-лися негативно, нагадували кавовi зер-нини, розкладали глюкозу i мальтозу до кислоти, розташовувалися в лейко-цитах. Збудники якої хвороби виявле-нi?

U. Гонорея

V. Сифiлiсу

W. Венеричний лiмфогранулематоз

X. М’який шанкр

Y. Мелiоїдоз

19. Прозерин при системному введеннiпiдвищує тонус скелетних м’язiв. Фто-ротан викликає релаксацiю м’язiв i по-слаблює ефекти прозерину. Який ха-рактер взаємодiї прозерину та фторо-тану?

U. Непрямий функцiональний антаго-нiзм

V. Прямий функцiональний антагонiзм

W. Конкурентний антагонiзм

X. Незалежний антагонiзм

Y. Неконкурентний антагонiзм

20. У жiнки 62-х рокiв розвинулася ка-таракта (помутнiння кришталика) на фонi цукрового дiабету. Який тип мо-дифiкацiї бiлкiв має мiсце при дiабети-чнiй катарактi?

U. Глiкозилювання

V. Фосфорилювання

W. АДФ-рибозилювання

X. Метилювання

Y. Обмежений протеолiз

21. У дитини 2-х рокiв виявлено вiд-ставання у фiзичному розвитку, частi пневмонiї. Встановлено дiагноз - неза-рощення артерiальної протоки. Сполу-чення яких кровоносних судин викли-кало порушення гемодинамiки?

U. Аорта i легеневий стовбур

V. Легеневий стовбур i легеневi вени

W. Верхня порожниста вена i аорта

X. Верхня порожниста вена i легеневий стовбур

Y. Аорта i легеневi вени


22. Людина перебуває в середовищi зтемпературою 38 oC та вiдносною во-логiстю повiтря 50%. Якi шляхи те-пловiддачi зумовлюють пiдтримку по-стiйної температури ядра тiла за цих умов?

U. Випаровування

V. Радiацiя

W. Теплопроведення

X. Конвекцiя

Y. Конвекцiя i теплопроведення

23. До медико-генетичної консультацiїзвернулося подружжя з питанням про вiрогiднiсть народження у них дiтей, хворих на гемофiлiю. Подружжя здо-рове, але батько дружини хворий на гемофiлiю. В цiй родинi на гемофiлiю можуть захворiти:

U. Половина синiв

V. Сини та дочки

W. Тiльки дочки

X. Половина дочок

Y. Всi дiти

24. У хворого з пересадженим серцемпри фiзичному навантаженнi збiль-шився хвилинний об’єм кровi. Який механiзм регуляцiї забезпечує цi змi-ни?

U. Катехоламiни

V. Симпатичнi безумовнi рефлекси

W. Парасимпатичнi безумовнi рефлекси

X. Симпатичнi умовнi рефлекси

Y. Парасимпатичнi умовнi рефлекси

25. На прийом до лiкаря прийшла хво-ра зi скаргами на розлад травлення, розлитий бiль у животi. При обсте-женнi виявлено рiзке зниження вмiсту гемоглобiну в кровi. З анамнезу вiдо-мо, що, пiд час перебування на Дале-кому Сходi, вона часто вживала в їжу малосольну риб’ячу iкру. Аналогiчний стан вiдзначений у деяких родичiв, що проживають з нею. Яке захворювання найбiльш вiрогiдне?

U. Дифiлоботрiоз

V. Ехiнококоз

W. Тенiоз

X. Трихiнельоз

Y. Аскаридоз

26. У людини нормальна чутливiстьшкiри пальця, але вiн не вiдчуває наяв-ностi на ньому обручки. Який процес, спричинений впливом обручки, є при-чиною цього?


Крок 1 Загальна лiкарська пiдготовка (україномовний варiант) 2009 рiк  

U. Адаптацiя рецепторiв

V. Розвиток фiброзної тканини

W. Порушення структури епiдермiсу

X. Порушення кровообiгу

Y. Порушення структури рецепторiв

27. У хворого 45-ти рокiв з пiдозроюна запалення оболонок мозку потрi-бно було отримати спинномозкову рiдину. Зроблено дiагностичну пун-кцiю мiж дугами поперекових хребцiв (L 3 − L 4).Через яку зв’язку пройшла голка пiд час пункцiї?

U. Жовта

V. Клубово-поперекова

W. Передня поздовжня

X. Задня поздовжня

Y. Мiжпоперечна

28. При аналiзi ЕКГ людини з’ясовано,що у стандартних вiдведеннях вiд кiн-цiвок зубцi T позитивнi, їх амплiтуда та тривалiсть нормальнi. Вiрним є висно-вок, що у шлуночках серця нормально вiдбувається такий процес:

U. Реполяризацiя

V. Деполяризацiя

W. Збудження

X. Скорочення

Y. Розслаблення

29. У хворого в кровi збiльшена кон-центрацiя пiрувату. Значна його кiль-кiсть екскретується з сечею. Дефiцит якого вiтамiну має мiсце у хворого?

U. B 1

V. E

W. B 3

X. B 6

Y. B 2

30. Людина захворiла на пелагру. Приопитуваннi стало вiдомо, що впродовж тривалого часу вона харчувалася пере-важно кукурудзою, мало вживала м’я-са. Дефiцит якої речовини у кукурудзi спричинив розвиток хвороби?

U. Триптофан

V. Тирозин

W. Пролiн

X. Аланiн

Y. Гiстидин

31. При забарвленнi бакпрепаратiв,виготовлених з харкотиння, мето-дом Цiля-Нiльсена виявлено наявнiсть яскраво-червоних паличок, якi розмi-


щувалися поодиноко або групами, не чутливi до дiї кислот. На живильних середовищах першi ознаки росту з’яв-ляються на 10-15-ту добу. До якої роди-ни вiдносяться виявленi бактерiї?

U. Micobacterium tuberculosis

V. Yersinia pseudotuberculosis

W. Histoplasma dubrosii

X. Klebsiella rhinoscleromatis

Y. Coxiella burnettii

32. Пацiєнтцi з високим ступенем ожи-рiння у якостi харчової добавки бу-ло рекомендовано карнiтин для полi-пшення "спалювання"жиру. Яку без-посередню участь бере карнiтин у про-цесi окиснення жирiв?

U. Транспорт ВЖК з цитозоля до мiтохондрiй

V. Транспорт ВЖК з жирових депо до тканин

W. Бере участь в однiй з реакцiй бета-окиснення ВЖК

X. Активацiя ВЖК

Y. Активацiя внутрiшньоклiтинного лiполiзу

33. У дитини 2-х рокiв з катаральни-ми явищами та висипом на шкiрi лiкар запiдозрив скарлатину. Внутрiшньо-шкiрно дитинi ввели невелику кiль-кiсть сироватки до еритрогенного то-ксину стрептокока, на мiсцi iн’єкцiї ви-сип зник. Що означають результати реакцiї?

U. Клiнiчний дiагноз пiдтвердився

V. У дитини пiдвищена чутливiсть до еритрогенного токсину

W. Захворювання викликав не гемолi-тичний стрептокок

X. Всю дозу сироватки можна вводити внутрiшньовенно

Y. Iмунна система дитини дуже осла-блена

34. У хворого поперечний розрив спин-ного мозку нижче VI грудного сегмен-ту. Як внаслiдок цього змiниться ди-хання?

U. Суттєво не змiниться

V. Зупиниться

W. Стане бiльш рiдким

X. Стане бiльш глибоким

Y. Стане бiльш частим

35. У хворої на бронхiальну астму вiру-сне iнфiкування спровокувало астма-тичний статус зi смертельним наслiд-


Крок 1 Загальна лiкарська пiдготовка (україномовний варiант) 2009 рiк  

ком. При гiстологiчному дослiдженнi легень виявлено: спазм i набрякання бронхiол, в їх стiнках виражена iнфiль-трацiя лiмфоцитами, еозинофiлами та iншими лейкоцитами, а також дегра-нуляцiя лаброцитiв. Який механiзм гi-перчутливостi лежить в основi зазна-чених змiн?

U. Реагiнова реакцiя

V. Запальний

W. Аутоiмунний

X. Iмунокомплексний

Y. Iмунозумовлений клiтинний цитолiз

36. Мати виявила у 5-рiчної доньки наперiанальних складках бiлих "черв’я-чкiв", якi викликали у дитини свербiж i неспокiй, i доставила їх до лаборато-рiї. Пiд час огляду лiкар побачив бiлих гельмiнтiв 0,5-1 см довжиною, нитко-подiбної форми з загостреними кiнця-ми, у деяких кiнцi були закрученi. Який найбiльш вiрогiдний дiагноз?

U. Ентеробiоз

V. Дифiлоботрiоз

W. Тенiоз

X. Аскаридоз

Y. Опiсторхоз

37. У хворого 27-ми рокiв виявлено па-тологiчнi змiни печiнки i головного мозку. У плазмi кровi виявлено рiзке зниження, а в сечi - пiдвищення вмi-сту мiдi. Встановлено дiагноз - хвороба Вiльсона. Активнiсть якого ферменту в сироватцi кровi необхiдно дослiдити для пiдтвердження дiагнозу?

U. Церулоплазмiн

V. Карбоангiдраза

W. Ксантиноксидаза

X. Лейцинамiнопептидаза

Y. Алкогольдегiдрогеназа

38. Пацiєнт звернувся до лiкаря зi скар-гами на задишку, що виникала пiсля фiзичного навантаження. Клiнiчне об-стеження виявило анемiю та наявнiсть парапротеїну в зонi гамма-глобулiнiв. Який показник у сечi необхiдно визна-чити для пiдтвердження дiагнозу мiє-ломи?

U. Бiлок Бенс-Джонса

V. Бiлiрубiн

W. Гемоглобiн

X. Церулоплазмiн

Y. Антитрипсин

39. У чоловiка 45-ти рокiв пiсля зна-


чного психоемоцiйного навантаження раптово з’явився стискаючий бiль в дi-лянцi серця з iррадiацiєю в лiву руку, шию, пiд лiву лопатку. Обличчя стало блiдим, вкрилося холодним потом. Нi-троглiцерин усунув напад болю. Який процес розвинувся у хворого?

U. Стенокардiя

V. Iнфаркт мiокарда

W. Iнсульт

X. Психогенний шок

Y. Перфорацiя виразки шлунка

40. Жiнка 62-х рокiв скаржиться на ча-стий бiль у дiлянцi грудної клiтки та хребта, переломи ребер. Лiкар припу-стив мiєломну хворобу (плазмоцито-му). Який з перерахованих нижче ла-бораторних показникiв буде мати най-бiльше дiагностичне значення?

U. Парапротеїнемiя

V. Гiперальбумiнемiя

W. Протеїнурiя

X. Гiпоглобулiнемiя

Y. Гiпопротеїнемiя

41. Дитинi 8-ми рокiв, що надiйшладо iнфекцiйного вiддiлення з високою температурою (до 38 oC), дрiбноточко-вим яскраво-червоним висипом, було встановлено дiагноз скарлатини. Об’є-ктивно: слизова оболонка зiву яскра-во гiперемована, набрякла, мигдалики рiзко збiльшенi, з тьмяними вогнища-ми жовтувато-сiрого кольору i дiлян-ками чорного кольору. Яке запалення лежить в основi змiн у зiвi?

U. Гнiйно-некротичне

V. Фiбринозне

W. Геморагiчне

X. Серозне

Y. Катаральне

42. У новонародженої дитини на пелю-шках виявленi темнi плями, що свiд-чать про утворення гомогентизинової кислоти. З порушенням обмiну якої ре-човини це пов’язане?

U. Тирозин

V. Галактоза

W. Метiонiн

X. Холестерин

Y. Триптофан

43. У гiстологiчному препаратi визна-чаються рецепторна зона сенсоепiте-лiального органа чуттiв. Клiтини даної зони лежать на базальнiй мембранi i





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 367 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.043 с)...