![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Припускання найпоширеніший вид теплової обробки, при якому у бульйон переходить менше поживних речовин, ніж при варінні. Цим способом готують рибу, що має найбільшу енергетичну цінність, з ніжною шкірою і м'якоттю. Рибу припускають у невеликій кількості рідини. Раніше припущені рибні страви називали паровими, оскільки поверхня риби у процесі припускання набуває готовності під дією пари, яка утворюється при кипінні рідини. Рибу припускають цілою, пластами або порціонними кусками, нарізують з філе з шкірою і чистого філе.
Невелику рибу (форель, стерлядь, судака, щуку, рибу фаршировану) припускають цілою, пластами — рибу з хрящовим скелетом масою 2—-3 кг, порціонними кусками — камбалу, палтуса, налима, тріску, вугра, сига, судака, щуку, морського окуня та ін. Рибу припускають у рибних казанках з решітками при закритій кришці.
Підготовлену рибу кладуть у посуд в один ряд. Пласти — шкірою донизу цілу — черевцем донизу, а порціони І куски — шкірою донизу або тією частиною, де була шкіра, для того щоб більш товста частина куска була занурена у воду. Пласти і цілу рибу можна перев'язати і прикріпити шпагатом до решітки. Рибу заливають водою або рибним бульйоном (0,3—0,5 л на 1 кг) так, щоб рідина покрила рибу на ]/з- Пласти і цілу рибу заливають холодною, а порціонні куски — гарячою водою; додають біле коріння, ріпчасту цибулю, спеції. Для надання ніжності і специфічного смаку під час припускання додають біле вино, лимонну кислоту, відвар із шампіньйонів, огірковий розсіл. Тріску, камбалу, зубатку, палтуса, сома, щуку часто припускають у пряному відварі. Лососину, форель припускають обов'язково з додаванням оцту або лимонної кислоти.
Посуд з рибою щільно закривають кришкою, доводять до кипіння і припускають при слабкому нагріванні протягом 10—15 хв (порціонні куски) і 25—50 хв (цілу, фаршировану і пластами). Внутрішні шари риби повинні прогрітися до температури не нижче від 80 °С.
Цілу рибу укладають наблюдо, кладуть гарнір і прикрашають, подають на бенкетах. Пласти риби з хрящовим скелетом охолоджують, нарізують порціонними кусками, знову заливають бульйоном і доводять до кипіння. Порціонні куски подають гарячими або зберігають на мармиті у бульйоні в посуді із закритою кришкою не більш як 25—30 хв.
Основний гарнір до страв з припущеної риби — картопля відварна, картопляне пюре або овочі відварні з жиром, додатковий — огірки, свіжі томати або солоні, шампіньйони, білі гриби, ракові шийки або краби, лимон.
Припущену рибу залежно від її виду подають з різними соусами. Найчастіше до припущеної риби подають соуси —основний паровий, біле вино, соус розсіл, томатний.
Назва більшості припущених рибних страв, так само як і відварних, залежить від використання соусу. Наприклад, риба парова (риба припущена з соусом паровим), Риба у розсолі (риба припущена з соусом розсіл).
Втрати маси в разі припускання становлять 18—20 %.
Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 4204 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!